Kajak-kenu Eb: hét magyar hajó a döntőben 200 méteren

2018.06.09. 18:04
Birkás Balázs ott lesz a férfi K–1 200 m döntőjében (Fotó: MTI)
Hét magyar hajó szerepelhet a vasárnapi 200 méteres A-döntőkben a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A szombat délutáni középfutamokban egyformán az első három hely ért finálét. A kajakos Kozák Danuta és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenus duó elsőként, míg a kajakos Birkás Balázs másodikként ért célba versenyében.

A négy magyar középfutamos egység közül egyedül a győri kenus, Takács Mihály – Devecseriné Takács Kincső testvére – nem járt sikerrel, ő hatodik lett a második fordulóban, így a záró napon a B-fináléban szállhat vízre.

A többi magyar már az előfutamokból biztosította helyét a legrövidebb táv fináléiban, illetve a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenus duó előcsatározás nélkül lett döntős, miután C–2 200 méteren éppen kilenc egység nevezett.