Kajak-kenu: Dombvári ismét nyert, három számban szétlövés lesz

MTI MTIMTI MTI
2016.06.10. 16:57
Vajda Attila (képünkön) nagy csatában ezúttal maga mögött tartotta a korábban őt legyőző Vasbányai Henriket (Fotó: Földi Imre)
Dombvári Bence nyerte meg pénteken a férfi K–1 1000 méteres versenyt a kajakosok és kenusok második olimpiai válogatóján, Szegeden, ezzel megismételte egy hónappal ezelőtti sikerét. Három további számban szétlövést rendeznek, miután ezúttal más győztest avattak, mint az első fordulóban.

„Ez tökéletes pálya volt, azzal együtt, hogy a hátszelet nem szeretem, de ezúttal nem okozott gondot – mondta Dombvári Bence, a BHSE kajakosa. - Küzdelmes verseny volt, talán egy-két százalék maradt csak bennem. Már a középfutam után mondtam, hogy Kopasz Bálintra oda kell figyelni, bejöttek a megérzéseim, fantasztikusan kajakozott. Ami a folytatást illeti: szeretném magamnak és a szövetség vezetőinek is bizonyítani, hogy elbírok három versenyszámmal, és képes vagyok egy nap alatt regenerálódni.”

Kenu egyes 1000 méteren az olimpiai bajnok Vajda Attila most izgalmas csatában legyőzte az első viadalt megnyerő Vasbányai Henriket, és hasonlóan szoros versenyben egyenlített a világbajnok Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó is 200 méteren a Szomolányi Máté, Horváth Bence kettőssel szemben.

Szétlövés lesz férfi C–1 200 méteren is, miután a májusban győztes Hajdu Jonatánt az előfutam után kizárták, mert a hajója könnyebb volt az előírtnál. Az ő ellenfele Nagy Péter és Lantos Ádám lesz a különversenyben, miután utóbbi két kenus között pénteken a célfotó sem tudott dönteni.

A szétlövéseket legkésőbb hétfőig megrendezik.