Erste Liga: a Brassó legyőzte és megelőzte az FTC-t

2019.11.22. 21:20
A Corona Brasov az FTC legyőzésével megelőzte a zöld-fehéreket, és feljött a jégkorong Erste Liga második helyére – igaz, a Ferencváros két mérkőzéssel kevesebbet játszott, azaz vesztett pontok tekintetében jobban áll riválisánál.

Az FTC–Brassó mérkőzés mindegyik harmada 1–1-re végződött, az első és a harmadik periódusban a budapesti csapat szerzett vezetést. A győztes büntetőt Daniel Tranca jegyezte.

Az éllovas Csíkszereda hasonlóan szoros meccsen győzte le az Újpestet, a harmadik harmad előtt 2–1-re a csíkiak vezettek, de az Újpest 4–2-ről egyenlített. A győztes találatot viszont Becze Tihamér szerezte 1:47 perccel a vége előtt.

A DEAC–Gyergyói HK találkozó is elképesztő izgalmakat hozott, az erdélyi csapat a harmadik harmadban két emberelőnyös góllal egyenlített 1–3-ról, így jöhetett a hosszabbítás és a szétlövés, amely végén a DEAC örülhetett.

A DAB a Fehérvárt, a Hokiklub a Vasast győzte le nagy fölénnyel.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–FTC-TELEKOM 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Brassó, 1500
néző. V: Ivanov (szerb), Crisan (román), Bándi (romániai)
BRASOV: Tőke
Armstrong (1), Stephenson (1) – Bors, Labrecque 1 – Bíró O., Mihály E. – Gajdó T., Haraga
Brown (1), Fowlie 1 (1), Rabbit 1 – Bíró G., Gliga, Molnár Zs. – Péter B. (1), Tranca 1, Zsók (1) – Bíró M., Constantin, Gajdó B.
Edző: Július Pénzes
FTC: Nagy Kristóf
Rantanen, Tóth Gergely – Jászai, Kärmeniemi – Hegyi Á. (1), Sarcia – Boros
Nagy G., Pavuk, Tóth A. – Kulmala 1 (1), Switzer, Tóth Richárd 1 – Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő (1) – Hajós, Pozsár, Tóth Renátó 1
Edző:
Fodor Szabolcs
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Kapura lövések: 33–48
Ondrej Rusnák (másodedző):
– Jó meccs volt, mindkét csapat remekelt. Végig szorosan alakult, még a szétlövés is. Kiváló ellenfelet sikerült legyőznünk, nagyon boldogok vagyunk.
Fodor Szabolcs: – Temérdek meccset játszunk az utóbbi időben, ráadásul sokat is utazunk, ezért nem vagyunk olyan frissek, mint szoktunk lenni. Persze így is megvoltak a lehetőségeink a győzelemhez, de most csak egy pont jutott nekünk.

DEAC–Gyergyói HK (romániai) 4–3 (2–1, 0–0, 1–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Debrecen, 500
néző. V: Mokrai, Herczeg, Kormos, Juhász
DEAC:
Hetényi Z.
Filbrandt, Ph. Kiss – Léránt (1), Mestyán – Markov, Sándor F.
HÁRI N. 1, Essery, Kulesov – Izacky (2), Novotny 1, MAZZAG 1 (1) – Kozma F., Berta, Molnár D. 1 – Salló B.
Edző: David Musial
Gyergyó: Cooke
Góga, RASZULOV (2) – BOBCEK (2), Ferencz Csibi 1 – Nagy Cs. 1, Creanga – Kozma Zs.
M. Rupert, R. Rupert (1), Vorobjov – Elekes, Valdix 1, Csergő – Benedek, Daradics, Péter Zs. – Barabás
Edző: Malcolm Cameron
Kiállítások: 14 perc+10 perc fegyelmi (Markov), ill. 20 perc+10 perc fegyelmi (Góga)
Kapura lövések: 47–43
Mestermérleg
David Musial:
– A kezünkben volt a meccs, hiszen kilenc perccel a vége előtt három egyre vezettünk, és négyperces előnyt kaptunk, amivel nem tudtunk élni, mire ostoba kiállításokkal megadtuk az esélyt a Gyergyónak, hogy egyenlítsen. Sovány vigasz, hogy megnyertük a szétlövést, az elvesztett pont miatt nagyon bosszús vagyok.
Malcolm Cameron: – Felemás teljesítményt nyújtottunk. Míg az emberelőnyös helyzeteket remekül használtuk ki, öt az öt ellen olcsó gólokat ajándékoztunk a Debrecennek. Mindenesetre az, hogy kétgólos hátrányból a végén egyenlíteni tudtunk, mentális erőről tanúskodik, a hibáinkat kell kijavítanunk.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–ÚJPEST 5–4 (1–1, 1–0, 3–3)
Csíkszereda, 1850 néző. V: Gergely L., Sikó, André (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Adorján Ö.
Belov (1), Papp Sz. 1 – Kuljas 1, Salló 1 – Gecse, Láday – Farkas T., Győrfy
Becze T. 2, Rokaly Sz. (1), Taratuhin (1) – Brophey (1), McLean, Shalla (2) – Bíró T., Fodor Cs., Pelley – Casaneanu, Horváth L., Rokaly N.
Edző: Jason Morgan
ÚJPEST: Duschek
Kovács Attila, Varga A. – Carlson, Nagy N. 1 – Kiss-Rusk, Pokornyi
Godó (1), E. Pance 2, Sikorcin (2) – DiDiomete 1 (1), Reed, Vincze P. (2) – Henderson, Kovács S., Nemes – Horváth Á., Miluskin
Edző: Baróti Zsolt
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Kapura lövések: 59–22

DAB– FEHÉRVÁRI TITÁNOK 6–2 (2–0, 3–0, 1–2)
Dunaújváros, 300
néző. V: Pálkövi Zs., Kincses, Balla, Kocsány
DAB: Hughson
Kovács B. Z. (1), Vuorijärvi – Baker, Lendák (1) – Dósa (1), Hüffner
Azari 1 (1), Dansereau 1 (1), Mazurek 1 (1) – Németh P. (1), Silló 2, Turcotte 1 (2) – Pinczés O., Szubotics, Tamás – Gulácsi, Ráduly, Gebei G.
Edző: Miroslav Ihnacak
FEHÉRVÁR: Horváth D. (Gyenes)
Kiss R., Mangone – Horváth M., Schartz – Imre P., Vas Márk – Erdély B.
C. Campbell (1), Madácsi 1, Zion (1) – Balogh B., Dézsi, Péter A. – Almási, Buzás, Nagy Á. – Császár (1), Kovács Alex, Vincze G. 1
Edző:
Kiss Dávid
Kapura lövések: 32–52
Miroslav Ihnacak:
– Jól kezdtünk, sokat korcsolyáztunk, lőttünk két gólt. A második harmadban sajnos lelassítottunk, nagy volt a nyomás rajtunk, de a kapusunk jól védett. Nagyon fontos volt a harmadik gól, utána már jól menedzseltük a meccset.
Kiss Dávid: – Az első harmadban nem voltunk elég élesek, kicsit görcsösen játszottunk, s kaptunk két nem túl szép gólt is. A második harmad első tíz percében teljesen más arcunkat mutattuk, sok helyzetünk adódott, míg az ellenfél kontrákból többször is eredményes volt. Próbálkoztunk, igyekeztünk, ám csak ennyi volt bennünk.

HOKIKLUB BUDAPEST–SCHILLER-VASAS 7–2 (4–0, 1–0, 2–2)
Tüskecsarnok, 350 néző. V: Halassy, Babic, Horváth M., Kedves Á.
HOKIKLUB: KISS B.
LAKATOS 1 (1), Szécsi – BARRY-LAMONTAGNA 1 (1), Hovinen (1) – Bugár, Reiter A. – Bán, Izsák 1
Pihlqvist, SÁTEK 1 (3), Szűcs I. 1 (1) – Koski (1), PETRES 1 (1), Szappanos – Albert T. (1), Lőczi (1), Németh Á. (1) – Manninen, Pápa M., Kedves R. 1
Edző:
Jens Brändström
VASAS: Szeles (Sági M.)
Bukor, Kováts M. – Farkas B., HETÉNYI P. – Surányi, Tornyai – Inglis (1)
Schmál 1, Márton, Szlama (1) – Czakó, Csiki (1), PÁPA B. 1 – Béres, Páterka (1), Szalma – Gáspár L.
Edző: Ladányi Balázs
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kapura lövések: 43–23
Jens Brändström:
– A nagy győzelem ellenére nem játszottunk hibátlanul, ugyanakkor a hét lőtt góllal elégedett lehetek. Lassú meccs volt, mindkét együttes sokkal jobb játékra képes, nekünk elsősorban a támadások felépítésében kell fejlődnünk.
Ladányi Balázs: – Rosszul álltunk bele a mérkőzésbe, a sérülések ellenére motiváltabban kellett volna jégkorongoznunk. A Hokiklub előrébb tart, de ennél kisebb a különbség a két csapat között.