Videó: ehhez talán VAR sem kellene – hihetetlen fantomgólt adott meg a bíró

2019.05.02. 09:36
Ritka játékvezetői tévedéstől hangos a paraguayi sportsajtó. Szerdán az élvonalbeli Cerro Porteno–San Lorenzo bajnoki találkozón (1–1) a vendégek egyenlítő góljánál a labda jól láthatóan nem haladt át a gólvonalon, ennek ellenére ezzel egyenlítettek.

Kedden a paraguayi szövetség jelezte, Julio Quintana játékvezető sérülése miatt Cristian Aquino fújja a sípot a Cerro Porteno és a San Lorenzo összecsapásán a 19. fordulóban.

Aquino pedig a sípjába fújt – csak épp rosszkor…

A 73. percben – 1–0-s hazai vezetésnél – Sebastián Fernández távoli bombája a lécet trafálta telibe, a kipattanót pedig csapattársa melléfejelte. Aquino az asszisztense, Diego Silva jelzésére gólt ítélt.

Elsőre a San Lorenzo játékosai is meglepődtek, a hazai csapat több tagjánál pedig „elgurult a gyógyszer”. A hosszas reklamálás után néhány perccel a Cerro Portenónál Mathías Villasanti egyből piros lapot kapott durvaságért, s a lefújás után sem csillapodtak a kedélyek.