Tipsport Liga: ismét kikapott a MAC, s a nyolc között búcsúzott

2019.03.17. 21:00
A Zvolen búcsúztatta a MAC-ot (Fotó: Tumbász Hédi)
A szlovák jégkorongbajnokság negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén a Zvolen 3–1-re legyőzte a MAC Újbudát, ezzel 4–1-re megnyerte a párharcot, és bekerült a legjobb négy közé, az elődöntőbe.

Az után, hogy a csütörtökön megszerezte első győzelmét a MAC a Zvolen elleni párharcban, vasárnap kellett volna azonnal megismételnie a sikert, ám ezúttal a zólyomiak otthonában. Nem egészen a 9. perc végéig tartott az Újbuda reménye erre, akkor ugyanis másfél percen belül második gólját kapta Majoross Gergely csapata.

A gól nélküli középső harmadot követően bő tíz perccel a vége előtt Brance Orbán találatával sikerült a szépítés, ám az egyenlítés már nem, sőt, az utolsó másodpercekben még egyszer beköszöntek a házigazdák, így 3–1-re győztek, amivel a párharcot is megnyerték 4–1-re.

A Zvolen ezzel az elődöntőbe jutott, a MAC pedig befejezte a szereplését erre az idényre.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

HKM ZVOLEN (szlovák)–MAC ÚJBUDA 3–1 (2–0, 0–0, 1–1)
Zólyom, 2319 néző. V: Stano, Loksík, Konc I, Frimmel (szlovákok)
ZVOLEN: SKAPSKI
Pöyhönen, Fraser – Hrasko (1), Vandane – Drgon, Ulrych – D. Ruzicka, Zelenák
HANDLOVSKY 1, Kytnár, Vandas (1) – Michal Chovan, MITCHELL 1, Zuzin (1) – Obdrzálek, Petrás, Kelemen – Andrisík, Halama, Sisovsky
Edző: Andrej Podkonicky
MAC: RAJNA
Pozsgai, Macaulay – Negrin, Burt (1) – Garát, Vokla – Odnoga, Bugár
Bodó, Langkow, B. ORBAN 1 – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, Kreisz, Nagy K. – Szigeti, Majoross B., Pápa
Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 6, ill. 6 perc + 10 perc fegyelmi (Brown)
Kapura lövések:
28–30
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Zvolen javára