Osztrák hokiliga: jól hajrázott, nyert Bécsben a Fehérvár

K. Zs.K. Zs.
2022.12.23. 21:33
Bartalis István egy góllal és egy assziszttal zárt (Fotó: Dömötör Csaba)
Véget vetett hármas vereségszériájának a Fehérvár az osztrák jégkorongbajnokságban: a magyar csapat a harmadik harmad hajrájában egyenlített, majd a hosszabbításban újból betalálva 4–3-ra győzött a Vienna Capitals vendégeként péntek este.

A kevés kapura lövést hozó első harmadban Guillaume Leclerc megszerezte a vezetést a fehérváriaknak, majd a második játékrész elején Bartalis István növelte az előnyt.

Gyorsan jött a válasz: 1:24 perc leforgása alatt Nikolaus Hartl is, Maxwell Zimmer is kihasznált egy-egy hazai emberelőnyt, majd – még mindig a második harmadban – Zimmer egyenlő létszám mellett is betalált.

A harmadik játékrészben csak egy gól született, Terbócs István szerezte közelről az 57. percben, így a 3–3-at követően hosszabbítás következett, amelynek második percében Stipsicz Bence szép egyéni alakítás végén beütötte a fehérváriak győztes gólját.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA
VIENNA CAPITALS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 3–4 (0–1, 3–1, 0–1, 0–1 – hosszabbításban)
Bécs, 4400
néző. V: Ofner, Sternat (osztrákok), Durmis, Jedlicka (szlovákok)
VIENNA: Starkbaum – Fischer, Finkelstein / Wall, Hackl / Piff, Brunner / Posch, Widhalm – Zimmer 2 (1), Bradley (2), Preiser (1) / Antal (1), Gregoire, Hartl 1 / Kainz, Prokes, Bauer / Böhm, Granitz, Aschauer. Edző: Dave Barr
FEHÉRVÁR:
O. Roy – Fournier, Horváth M. / Stipsicz 1, H. Nilsson / O'Brien, T. Campbell / Szabó Dániel – Leclerc 1, Hári J., Kuralt (1) / Vértes, Findlay, Petan / Erdély Cs. (1), Bartalis 1 (1), Terbócs 1 / Rétfalvi, Sarauer, Németh K. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések:
26–23
Gól – emberelőnyből:
3/2, ill. 2/0
Fegyelmi büntetések:
10 perc fegyelmi (Andrew O'Brien)
Kevin Constantine:
– Érzelmi szempontból nagyon változatos mérkőzés volt. Az elején mi voltunk fölényben, aztán az emberelőnyös góljainak köszönhetően a Capitals. Amikor az idényben hosszabbításba torkollt a mérkőzés, általában nem nekünk kedvezett a szerencse, de pénteken kaptunk egy korai karácsonyi ajándékot, mert a döntő gólunk éppen csak nem volt les. Minden mérkőzésünk nagyon nehéz és kiegyenlített a bécsiek ellen, ez sem volt kivétel.