Osztrák hokiliga: hosszabbításban nyert a Fehérvár

2021.11.05. 21:41
A Fehrévár hosszabbításban győzött a dél-tiroli Pustertal Wölfe ellen (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Nagy Norbert)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) pénteki játéknapján a Hydro Fehérvar AV19 hosszabbításban 5–4-re legyőzte az olasz HC Pustertal Wölfe csapatát.

A nyolc meccs óta nyeretlen Pustertal Wölfe kezdte jobban a találkozót, a 8. percben Shane Hanna megszerezte a vezetést (0–1). A fehérváriak Anze Kuralt révén már az első harmadban egyenlítettek (1–0), sőt a második játékrész elején Mihály Ákos góljával fordítottak (2–1). Csakhogy a válasz szinte rögtön érkezett, Dante Hannoun egalizált. A záró felvonásnak mégis a Fehérvár vághatott neki előnnyel, Andrew Sarauer talált be (3–2). Jakob Stukel már a játékrész első percében egyenlített, de két perc sem kellett ahhoz, hogy Kuraltnak köszönhetően a Fehérvár ismét előnyhöz jusson (4–3). A vetélytársnak mindazonáltal ennél is kevesebb időre volt szüksége ahhoz, hogy ismét egálra módosítsa az eredményt – Matthias Mantinger szerzett gólt (4–4). Ez az állás a harmad végéig megmaradt, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben Sarauer találata döntött. A Fehérvár tehát 5–4-es sikert ért el, és jelenleg a tabella második helyén áll.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA

Hydro Fehervar AV19–HC Pustertal Wölfe (olasz) 5–4 (1–1, 2–1, 1–2, 1–0) – hosszabbítás után

1. Olimpija Ljubljana 15 11 3 1 61–36 +25 36
2. Fehérvár AV19 16 9 2 1 4 60–41 +19 32
3. Innsbruck 17 8 4 5 54–51 +3 32
4. Salzburg 17 6 5 2 4 49–36 +13 30
5. Vienna Capitals 16 6 3 1 6 41–36 +5 25
6. Klagenfurt 16 5 3 3 5 46–45 +1 24
7. Bozen Südtirol 15 7 1 1 6 41–49 –8 24
8. Znojmo 16 7 1 8 56–51 +5 23