Jégkorong-vb: továbbra is hibátlanok az amerikaiak, legyőzték Ausztriát is

L. M.L. M.
2023.05.17. 18:05
A harmadik harmadban biztosította be a győzelmét az Egyesült Államok (Fotó: IIHF)
A finn-lett közös rendezésű elit jégkorong-világbajnokságon a magyar válogatottal egy csoportban szereplő Egyesült Államok legyőzte Ausztriát, míg a B jelű nyolcasban Lettország megverte Norvégiát.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–AUSZTRIA 4–1

Szinte a második harmad közepéig várni kellett a találkozó első góljára, az amerikaiak Rocco Grimaldi révén kerültek előnybe. Kisebb meglepetésre Ausztria válaszolni tudott a találatra, ennek ellenére a második szünet előtt már 2–1 állt az eredményjelzőn az USA javára.

Lane Hutson tovább növelte az amerikai előnyt az utolsó játékrész elején, majd Dominic Zwerger kihagyott büntetője után ismét az osztrákok hálója rezzent meg.

Az Egyesült Államok továbbra is hibátlanul vezeti az A-csoportot, az osztrákok pedig négy meccs után a tabella hetedik helyén állnak, egy ponttal maradnak el az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó magyar válogatottól.

LETTORSZÁG–NORVÉGIA 2–1

A második harmad döntött a lettek és a norvégok párharcában. Annak ellenére, hogy ebben a játékrészben a lettek összesen 17(!) kapura lövéssel próbálkoztak, mindössze kétszer találtak be. A norvégok ezzel szemben csak egyszer vették célba ellenfelük kapuját, viszont akkor Ludvig Hoff nem kímélt senkit és semmit, kilőtte a hosszút.

Az első játékrészhez hasonlóan, a harmadik harmadban is csak büntetéseket osztottak ki a játékvezetők, az állás pedig maradt a 2–1. Győzelmükkel a lettek feljöttek a B-csoport negyedik helyére, míg Norvégia lecsúszott a hatodik pozícióba.