Jégkorong: történelmi siker a KMH Budapest női csapatától

2020.03.02. 14:25
A KMH Budapest megvédte címét az EWHL-ben (Fotó: KMH Budapest)
Február utolsó hétvégéjén rendezték a női EWHL jégkorongbajnokság négyes döntőjét az ausztriai Spittal an der Drauban a KMH Budapest mellett az Ajszulu Almati, a MAC Budapest, illetve az EV Bozen Eagles részvételével. A KMH Budapest a MAC elleni döntőben megvédte a címét – tájékoztatott a klub közleménye.

A döntő izgalmasan alakult: az első harmad végén a KMH Budapest került előnybe Szamosfalvi Petrának köszönhetően, majd a MAC a második játékrészben Rónai góljával egyenlített. A 36. percben Huszák Alexandra találatával ismét átvette a KMH Budapest a vezetést, amelyet a harmadik harmad végéig meg is tartott. (2–1)

A KMH női csapata így megvédte bajnoki címét az EWHL-ben és a magyar bajnokságban, illetve aranyérmet szerzett az EWHL Szuperkupában is. Hasonlóra korábban csak a bécsi EHV Sabres Vienna volt képes.