ICEHL: a szétlövés döntött, fehérvári siker Bécsben

2020.10.04. 20:13
A Fehérvár nagy csatában szerezte meg az idénybeli első győzelmét (Fotó: Hydro Fehérvár AV19/Facebook)
Az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 megszerezte az idénybeli első győzelmét: a magyar együttes szétlövés után 5–4-re nyert a Vienna Capitals otthonában.

A koronavírus-járvány miatt tartalékosan, mindössze 15 játékossal utazott el Bécsbe a bajnokságot két vereséggel kezdő Fehérvár.

A magyar csapat ennek ellenére jól kezdett, kettős emberelőnyben Colton Hargrove találatával vezetést szerzett. Ezt követően a Vienna Capitals fordított, de az első harmad végén újra kettős előnyben játszhatott a Fehérvár, amely Hári János góljával ki is egyenlített.

A második harmad elején 40 másodperc leforgása alatt két gólt is szerzett a magyar csapat: előbb Tim Campbell, majd Toni Kähkönen talált be a bécsi együttes kapujába. A Capitals azonban szépített, majd a harmadik harmadban egalizált, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban nem született gól, így a szétlövésre maradt a döntés. A hirtelen halálban pedig a magyar csapat bizonyult jobbnak, így a Fehérvár megszerezte az idénybeli első győzelmét. 4–5

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA (ICEHL), ALAPSZAKASZ
VIENNA CAPITALS
(osztrák)HYDRO FEHÉRVÁR AV19 4–5 (2–2, 1–2, 1–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Bécs, 1500
néző.V:Siegel, Smetana, Gatol, Riecken (osztrákok)
VIENNA:
Wraneschitz – Fischer, Gauthier(1)–Hackl, Lakos – WALL1,Flemming(1)–Piff, Bauer – Richter, C.CAMPBELL1 (1),Loney–Wukovits, Nissner, Hartl–MCPHEE1,VAUSE(1),ROTTER1(2)–Artner, Grosslercher, Cijan. Edző:Dave Cameron
FEHÉRVÁR:
Kornakker – Szabó B., T. CAMPBELL1 (1)–Caruso(1),Horváth M.–Stipsicz, Vas Márk – HARGROVE1 (2),HÁRIJ.2(1),PETAN(1)–Szita,KäHKÖNEN1 (1),Kuralt–Mihály Ákos, Sárpátki, Madácsi. Edző:Antti Karhula
Kiállítások:24, ill. 18 perc
Kapura lövések:43–21
Dave Cameron:
– Öt az öt ellen jók voltunk, de túl sok kiállítást szedtünk össze. A játékvezetők túlságosan is beavatkoztak a játékba, így a meccs a speciális egységek csatája lett. Roppant csalódást keltő, hogy fiatal kapusunkat sem segítettük, sokszor a sorsára hagytuk.
Antti Karhula:– Sokkal jobban játszottunk, mint az első két meccsünkön, de ezt a sikert a harcosságunknak köszönhetjük. Nem volt túl sok gólszerzési lehetőségünk, ám éltünk velük, és az emberelőnyös játékunk is remekül működött. Végigküzdöttük az egész meccset, ennek a jutalma a két pont.