Erste Liga: újabb csíkszeredai siker, hajszálra a döntőtől

K. B.K. B.
2022.03.22. 21:15
Sorozatban harmadik alkalommal is győzött a Csíkszereda a DEAC ellen (Fotó: DEAC)
A jégkorong Erste Liga elődöntőjének harmadik mérkőzésén a Csíkszereda 4–1-re nyert a DEAC ellen, ezzel már 3–0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

A vezetést a hazai, debreceni együttes szerezte meg, a 15. percben Bartók András volt eredményes (1–0). Alig másfél perccel később, Sofron István révén érkezett a válasz (1–1). A második harmadban a Csíkszereda dominált, Salló Alpár és Rokaly Szilárd találataival kétgólosra nőtt a különbség (1–3). Az utolsó játékrészben nem tudott zárkózni a DEAC, sőt a 20. percében David Stach is betalált, így a DEAC 4–1-es vereséget szenvedett, a Csíkszereda pedig mindössze egy lépésre került a döntőtől.