Erste Liga: négygólos Csíkszereda-siker a MAC ellen

CS. M.CS. M.
2020.12.11. 20:32
Már a tabella élén a Brassó (Fotó: Kiss Annamarie)
A Csíkszereda 7–3-as győzelmet aratott a MAC Újbuda felett az Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján, míg a Brassó 4–1-re legyőzte a DEAC-ot, így átvette a vezetést a tabellán.

A Csíkszereda már az első szünetet is előnnyel várhatta (1–0), a mérkőzés további részében azonban még jobb teljesítményt nyújtott a csütörtökön még listavezető MAC Újbuda ellen.

Az erdélyi csapat a második harmadot 3–1-re, a végső játékrészt pedig 3–2-re nyerte meg, így alakult ki a 7–3-as végeredmény. A Csíkszereda ezzel tapad az élmezőnyre, míg az újbudaiakat megelőzte a Brassó.

A Brassó, amely hazai pályán 4–1-re legyőzte a DEAC-ot. Az első harmad gól nélküli döntetlennel ért véget, ezt követően azonban 3–1-es második harmadot produkált a házigazda, az utolsó húsz percben pedig további eggyel növelte előnyét.

A hazaiak ezzel átvették a vezetést a tabellán.

A játéknap harmadik mérkőzésén az Újpest 9–3-ra kiütötte idegenben a Titánokat. A lila-fehérek az első két harmadban nyolcat ütöttek, ezzel eldöntötték a mérkőzést, de az utolsó játékrészt is megnyerték egy góllal.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ

CORONA BRASOV (romániai)DEAC 4–1 (0–0, 3–1, 1–0)
Brassó, zárt kapuk mögött. V:
Varjú, Nagy A., Schumacher-Kovács, Muzsik
BRASOV: CARLSON (1), McFadden (1) – Wilson(1), Dame-Malka – Boriszenko, Bors – Haraga, Gajdó T.
Valchar(1), Molnár Z., Péter B. – FINUCCI 2, Tranca(1), Molnár Zs. – A. VASILE 1, Gajdó B.(1), MIHÁLY E. 1 – Ráduly, Szőcs, N. Vasile. Edző: Dave MacQueen
DEAC: Vokla, Kloz –Sándor F., Kiss R. – Berta, Filbrandt – Bogesics
Mihalik, NOVOTNY, Dalecky – Kulesov, Pesztunov, Hári N. – KOZMA F. 1, MOLNÁR D. (1), Szűcs I.(1) – Kiss P., Mazzag. Edző: David Musial
Kapura lövések: 38–58
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Dave MacQueen: – Nagy csata volt, a DEAC végig a sarkunkban lihegett, mi pedig sok lehetőséget hagytunk nekik. De a jó csapatok akkor is megtalálják az utat a győzelemhez, ha éppen nincsenek a legjobb formában, és mi ezt tettük. A kapusunk és a fórjátékunk kiváló volt, így nem vagyok csalódott a teljesítményszintünk miatt.
David Musial: – Nem játszottunk rosszul, de túl sok helyzetet hagytunk ki, ezen ment el a meccs. Mindenki keményen harcolt a gólokért és a sikerért, de hiába, marad a gratuláció a Brassónak.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)MAC HKB ÚJBUDA 7–3 (1–0, 3–1, 3–2)
Csíkszereda, zárt kapuk mögött. V:
Pálkövi Zs., Kókai, Dorner, Kis-Király
CSÍKSZEREDA: Szamankov
Papp Sz. (1), Salló A. – Flinta, Kuljas – Gecse H.(1), Láday – Farkas T., Györfy
Blackwater(1), COMBS 1 (2), YELLOW HORN 2 (1) – BECZE T. 2 (1), Taratuhin(1), TOUSIGNANT (2) – Bíró T. 1, Fodor Cs.1, Rokaly N. (1) – Casaneanu, Gecse O.
Edző: Jason Morgan
MAC HKB: Bálizs