Erste Liga: egyenlített a Csíkszereda a Ferencváros ellen

K. G.K. G.
2021.03.17. 20:46
A fehér mezes csíkszeredaiak elvették a zöld-fehérek pályaelőnyét (Fotó: fradi.hu)
Egy rutinos kapus és egy klasszisokkal teletűzdelt sor aranyat ér a rájátszásban – ezt szerda este a Csíkszereda is bizonyította.

A Ferencváros tulajdonképpen ott folytatta a Tüskecsarnokban, ahol legutóbb, a Szereda elleni Erste Liga-elődöntő nyitó felvonásán (5–1) abbahagyta: a második meccs első harmadának közepén a „melós” sor a kapu mögött megküzdött egy korongért, az végül Pavuk Attila elé került, aki ilyen helyzetekben, a kapuval szemben nem szokott hibázni. Most sem tette, bombájával szemben Makszim Szamankovnak esélyese sem volt.

Csakhogy a fehérorosz kapus innentől úgy felszívta magát, hogy egyszerűen képtelenség volt túljárni az eszén – távoli rakéták, létszámfölényes lerohanások, tiszta ziccerek, nem számított, mindent fogott. Ha nem lett volna egy Jack Combs is a jégen, egyértelmű, hogy Szamankov a meccs embere, ám a negyeddöntők legjobb játékosa átmentette formáját a négy közé is: nagyszerű mesterhármast szerzett, közte szemet gyönyörködtető megoldásokkal (mellé pedig még egy asszisztot is bónuszként), a csíkiak kapusa és második sora így megnyerte a meccset a Sportklubnak, amely stílszerűen 5–1-gyel vágott vissza az 1–5-ért, és a pályaelőnyt megszerezve utazhat haza Erdélybe.

Elfogyni látszik viszont a Brassó lendülete.

Az alapszakaszt önbizalomtól duzzadó teljesítménnyel megnyerő Corona óriási meglepetésre már a Vasas elleni negyeddöntőt is csak kínkeservesen, mindent eldöntő hetedik összecsapáson tudta behúzni, elődöntőbeli ellenfelével, a jóval jelentősebb játékerőt képviselő Debreceni EAC-cal pedig olybá tűnik, végképp nem bír. A debreceniek szerda este a második erdélyi összecsapást is megnyerték, ráadásul brassói szempontból roppant demotiváló módon: a hazaiak hiába álltak fel kétgólos hátrányból, majd egyenlítettek 3–3-ra is, öt perccel a vége előtt az elnyűhetetlen Berta Ákos második góljával megnyerte a meccset a DEAC-nak, amely a végén még két üres kapus találattal rábiztosított, így jelentős szám- és lélektani előnnyel térhet haza a széria soron következő két, debreceni felvonására.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ELŐDÖNTŐ
2. MÉRKŐZÉS
Corona Brasov Wolves (romániai)–Debreceni EAC 3–6 (0–2, 3–1, 0–3)
Brassó, zárt kapuk mögött. Vezette:
Kókai, Soós D., Kis-Király, Váczi
BRASSÓ:
Polc
Carlson, McFadden – Wilson, Dame-Malka – Boriszenko, Bors H. – Gajdó T., Szőcs
Molnár Zs., Tranca, Valchar –FOWLIE2,GLIGA(3),FINUCCI1 (1)–Mihály E., Molnár Z., Péter B.–N. Vasile, Gajdó B., A. Vasile
Edző:
Dave MacQueen
DEAC:
HETÉNYIZ.
Kloz, Filbrandt(1)–Sándor F., Kiss R.–Vokla, Bogesics
Dalecky1,Novotny, Turcotte(1)–KULESOV1 (1),BERTA2,Hári N.(1)–Molnár D. (1), Mazzag (1), IZACKY2 (1)–Kiss Patrik, Kozma F., Szűcs I.
Dave MacQueen:
–Hamisítatlan playoffmeccs volt. Meggyőzően játszottunk, sok helyzetünk volt, de nem tudtunk elégszer betalálni, ami több okból is roppant frusztráló. Meglátjuk, Debrecenben tudunk-e változtatni.
David Musial:
–Remek, érzelmekkel teli összecsapás volt. Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük mindkét itteni mérkőzést, most hazamegyünk, és mindent megteszünk, hogy ismét elég jók legyünk a sikerhez. A Brassó még mindig egy nagyon erős csapat, kíváncsi vagyok, mi történik majd Debrecenben.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása:2–0 a DEAC javára.

FTC-Telekom–SC Csíkszereda (romániai) 1–5 (1–1, 0–2, 0–2)
Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött. V:
Babic, Haszonits, Pálkövi Botond, Vincze D.
FTC:
Arany G.
Ellerby, Hegyi Á. – Tóth Gergely, M. Versteeg – Boros, Kärmeniemi – Sági Martin(1),Sarcia
Nagy G., Somogyi, Tóth A. – Hajós, Kóger D., Németh A. –HODGMAN(1),PAVUK1,TÓTHRICHÁRD– Farkas S., Roczanov, Tóth Gergő
Edző:
Fodor Szabolcs
SPORTKLUB:
SZAMANKOV
Loginov1,Papp Sz.(1)– Farkas T.(2),WISHART1– Gecse H., Láday – Györfy, Salló A.
Becze(1),Taratuhin, Tousignant –BLACKWATER(2),COMBS3 (1),Rokaly N. – Bíró T., Fodor Cs., Részegh Zs. – Casaneanu, Gecse O., Sándor Z.
Edző:
Jason Morgan
12, ill.10perc
38–32
Fodor Szabolcs:
–Érdekes ellentét, hogy jobban játszottunk és több helyzetünkisvolt, mint az első meccsen, mégis, nemcsak a játék képe, de az eredmény is fordítottja volt annak. Nagyobbnál nagyobb helyzeteket nem tudtunk belőni, ők meg az övéiket értékesítették. A két mérkőzés alapján abszolút igazságos, hogy egyenlő állásról folytatjuk apárharcot.
Jason Morgan:
–Az eredmény és a játék képe szöges ellentétben áll egymással: a Ferencváros nagy nyomást helyezett ránk, különösen a második és a harmadik harmadban, ám Szamankov nagy erőbedobással játszott, és lehúzta a rolót, amikor csak kellett. Emellett a Combs, Blackwater, Rokaly-féle sor három gólt is összehozott, Combsy a mesterhármassal nyilván nagyban hozzájárult, hogy kiegyenlítsük a szériát.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása:1–1.