Erste Liga: az FTC a MAC elleni győzelemmel javított

2021.11.07. 20:36
Öt gólnak és győzelemnek örülhettek a zöld-fehérek (Fotó: fradi.hu)
Az Erste Liga vasárnapi játéknapjának matinémérkőzésén a két egyaránt a Tüskecsarnokban bejelentett és a dobogóért küzdő csapat, az FTC és a MAC Újbuda találkozott. A pályaválasztó zöld-fehérek egy rövidebb időszak megingását leszámítva magabiztos játékkal 5–2-re győztek. A Gyergyó 13 gólt hozó meccsen múlta felül hosszabbításban a Brassót. Az Újpest átgázolt a Titánokon.
Az első novemberi matinémérkőzésre szép számú közönség gyűlt össze a Tüskecsarnokban, amelyet az FTC és a MAC is hazai pályaként használ az idényben, s a meccset megelőzően a csarnok elé szervezett programoknak köszönhetően a hangulatra sem lehetett semmi panasz.

Az első harmadban aztán az is kiderült, hogy mindkét csapat szervezett és főleg fegyelmezett játékkal készült. A fegyelmezettséget jelzi, hogy az első kiállításra csak a harmad végén került sor, a szervezettséget pedig – legalábbis a zöld-fehérek oldaláról – az mutatja, hogy Jakub Izacky kiállítását mindössze hét másodperc alatt használta ki a Ferencváros, s ezzel előnnyel mehetett is az első szünetre.

A folytatásban aztán egy csapásra megváltozott a játék képe, legalábbis, ami a fegyelmezettséget illeti. Három és fél perc után ugyanis Marc Stevens lökte palánkra a Fradi csapatkapitányát, Nagy Gergőt, a felek aztán gyorsan le is dobták a kesztyűt és rövid bunyóval rendezték le a nézeteltérést.

Alig másfél perccel később pedig az addig is valamivel aktívabb – papíron – hazaiak megduplázták előnyüket: Juhani Tamminen értékesített egy ziccert, az őt üldöző Dóczi Zsombor pedig végleges kizárást érően ütötte bottal könyéken a finnt, ráadásul olyan erővel, hogy el is tört az ütője. Nem lenne meglepő, ha hosszabb eltiltást is kapna a szövetségtől a MAC védője...

Öt perccel a második szünet előtt aztán a Ferencváros csatára, Pavuk Attila a kék vonal közeléből eleresztett lövése utat talált a bal felsőbe – a védője mellett elhasaló Rasmus Kulmala megzavarta Farkas Roland kapust. A szünetre viszont mégis csak egygólos különbséggel mentek pihenni a felek: a MAC előbb Molnár Bálint értékesített ziccerével állította vissza a kétgólos különbséget, majd 13 másodperccel a harmad vége előtt John Gooch takarásból bombázott a hosszú felsőbe, 3–2.

A záró harmadból mindössze öt perc telt el, amikor ismét kettőre növelte előnyét a Ferencváros: Cody Fowlie pofozta be a kapuba a Joshua McFadden lövése után kipattanó korongot a hálóba, majd ismét Nagy Gergő használt ki egy emberelőnyt, s mint később kiderült ki is alakította s ezzel az 5–2-es végeredményt.

A MAC sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, míg a Ferencvárosnak sikerült kiköszörülnie a Titánoktól elszenvedett vereség jelentette csorbát.

A Gyergyói HK egy harmad után már három góllal is vezetett a Brasov Wolves otthonában, ám végül mégis hosszabbításra került sor. A 60 perc végén 6–6-nál állt az eredményjelző, a hosszabbításban bő három perc után Bodó Christopher döntötte el a két pont sorsát. 6–7

A Dunaújváros szétlövésben múlta felül Győri ETO HC-t.

Az Újpest kiütéses sikert ért el a Titánok ellen: a gól nélküli első harmad után kétszer, majd ötször köszöntek be a vendégkapuba, úgy, hogy csak egyet kaptak a lila-fehérek.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–MAC HKB ÚJBUDA 5–2 (1–0, 2–2, 2–0)

Tüskecsarnok, 1209 néző. V: Kókai, Rencz, Kocsány, Muzsik.
FTC:
Arany – Boros, Kärmeniemi / McFadden (2), Seregély Máté / Hegyi Á., Sarcia / Bán, Roczanov – FOWLIE 1 (1), NAGY G. 2, Tóth A. / KULMALA (2), Pavuk 1, TAMMINEN 1 (3) / Hajós, Kóger, Somogyi B. / Farkas L., Galántai Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
MAC:
Farkas R. – Macaulay, Tóth Gergely / Dóczi, Pozsgai / Garát (1), K. Varga / Csollák – Schlekmann (1), Gooch 1, Tóth R. / Djumics (1), Molnár B. 1, Izacky (1) / Stevens, Ritter, Pápa / Kozma D., Ravasz, Ádám. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 45–33.
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 2/0
Fegyelmi büntetések: Végleges kiállítás (Dóczi)
Fodor Szabolcs: – Remekül játszottunk 55-56 percig. Amikor elhúztunk három góllal, némileg visszavettünk a tempóból, s ezt a MAC két gyors találattal bosszulta meg. Szerencsére észhez tértünk, és nem adtunk nekik esélyt az egyenlítésre, lezártuk a meccset.
Kangyal Balázs: – Megérdemelten nyert a Fradi, jól használta ki a hibáinkat. Ugyanakkor a 16 éves Ravasz Csanád, vagy Farkas Roland, aki még nem töltötte be a húszat, korukat meghazudtolóan játszottak. Hosszú az út előttünk, de fényes a jövő.

BRASOV WOLVES (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 6–7 (1–4, 2–1, 3–1, 0–1) – hosszabbítás után
Brassó. V: Mihai, Radu, Gherghies.
BRASSÓ: Polc – RASZULOV (1), Boriszenko (1) / BORS (1), Zagidullin / Haraga, Gajdó T. / Szőcs (1) – VALCHAR 1 (1), GLIGA 1, Machala / Hunt, HUARD 1 (3), WILLIAMS 1 / Kovács M. 1, Molnár Z. 1, Molnár Zs. (1) / N. Vasile, Gajdó B., A. Vasile. Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: Ruczuj – Kozma Zs., HAARANEN (2) / Saari, Fejes / Györfy 1, FERENC (1) / Tódor 1, Lázár – B. ORBÁN (3), Császár 1, BODÓ 1 (1) / Sárpátki (1), TRANCA (2), VINCZE P. 3 / Bíró, Silló A., Szigeti / Sándor-Székely, Benedek R., Vincze G. (1). Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 48–26. Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 4/1
Dave MacQueen: – Büszke vagyok a csapatra, hogy háromgólos hátrányból egyenlített, de csalódott vagyok az eredmény miatt. Tovább kell folytatnunk a munkát, hogy lezárjuk ezt a kemény időszakot és ismét csúcsformába lendüljünk.
Szilassy Zoltán: – Vízilabdameccsre emlékeztető a végeredmény, dolgoznunk kell a védelmünkön, a hat kapott gól túl sok. Nagyon feszített a bajnokság menetrendje, ezért nagyon örülök, hogy ilyen kemény ellenfél otthonában nyertünk.

DAB–UNI GYŐRI ETO 3–2 (0–0, 1–1, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Dunaújváros, 195
néző. V: Berger, Pálkövi, Fényi, Kis-Király.
DAB: KRAJCOVIC – Bubnov, Pozsár / Benke, BOBCEK (1) / Erdély B., Szécsi (1) / Dudkin, Druja – Kabatajev, Szappanos, Török / NÉMETH P. 2, Ribcsik (1), SZŰCS I. 1 (1) / Horváth Á., Németh Á., Lőczi / Gebei G., Marosi, Pinczés. Edző: Leo Gudas
GYŐR: TÓTH K. – Tornyai, Vas Márk / Bukor, Kováts / Bugár, Léránt (1) / Erdőhelyi, Sipák – Dézsi Bence (1), Schmál (1), TURBUCZ 1 / Bödök, CZAKÓ 1, Odnoga M. / Madácsi, Páterka, Szalma / Majoross B., Mesterházy, Szlama. Edző: Ladányi Balázs
Kapura lövések: 35–61.
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 7/0
Leo Gudas: – Nagyon nagyot küzdöttünk, ismét jó volt a kapusteljesítmény és koncentrált a védekezés, s bár egy pontot veszítettünk az emberelőnyből kapott gól miatt, összességében nem lehetünk elégedetlenek. Kulcsfontosságú volt az emberhátrányos védekezésünk, ennek is köszönhetjük ezt a szép sikert.
Ladányi Balázs: – Ilyen nehéz mérkőzésre számítottunk, remekül küzdött a Dunaújváros. Ami a játékunkat illeti, hatvan percen keresztül mentünk, hajtottunk, sok helyzetünk volt, rengeteget lőttünk kapura, ugyanakkor a befejezéseknél sajnos nem voltunk elég élesek.

ÚJPEST–TITÁNOK 7–1 (0–0, 2–0, 5–1)
Megyeri út, 372 néző. V: Soós, Nagy A., Mokrai, Sipos.
ÚJPEST: Rajna – Pokornyi, Stadel / Jago (1), PH. KISS 2 / Kiss D., Varga A. 1 – COATTA (2), Kiss P. 1, NÉMETH A. (2) / Benk (1), Just 1, KOVÁCS ALEX (2) / Csergő, SUTER 2, ZSIGMOND (2) / Balogh B. (1), Kovács S., Nemes (1). Edző: Virág Csaba
FEHÉRVÁR: Szeles (Belomojev) – Reiter A., Asztrakancev / Farkas B., Molnár G. 1 / Dolinar, Szabó P. / Kucsma, Kóger – Lundin, Keceli-Mészáros, Dézsi Barnabás / Ambrus Cs., Fekete Alex, Szkakodub / Csiszer, Alapi, Grin / Mayer, Nagy Á., Jábor. Edző: Anatolij Bogdanov.
Kapura lövések: 61–17.
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 2/0
Virág Csaba: – Megőriztük a hitünket, annak ellenére, hogy a meccs első felében a jó játék dacára sem jöttek a gólok. Aztán sikerült egyet „begyömöszölni”, ezzel átszakadt a gát, és felszabadultan hokiztunk a mérkőzés végéig.
Anatolij Bogdanov: – A Fradi elleni győzelem után ez a találkozó visszarángatott minket a realitás talajára. Szeretnék gratulálni az Újpestnek, tetszik, ahogy játszik, sokat tanulhat tőle fiatal csapatunk.