EBEL: végletekig kiélezett meccset bukott el a Fehérvár

2017.01.27. 22:26
A Fehérvár drámai csatában bukta el a meccset (Fotó: Szabó Miklós)
A jégkorong EBEL középszakaszának 3. fordulójában a Fehérvár AV19 izgalmas mérkőzésen szétlövésben kikapott az Olimpija Ljubljanától. A magyar csapat ezzel nagy esélyt szalasztott el a továbbzárkózáshoz.

Az előző fordulóbeli 4 gólos Villach elleni győzelem nagy önbizalmat adhatott a Fehérvárnak, mely a Ljubuljana ellen is remekül kezdett, és Vincze Péter góljával kevesebb, mint három perc alatt vezetést szerzett.

A kezdeti sokkból nagyon gyorsan felocsúdtak a szlovénok, két perc múlva egyenlítettek, majd át is vették a vezetést. A harmad utolsó percében még Antonin Manavian is betalált, így 2–2-vel következett a második játékrész, melyben Erdély Csanád góljára Ziga Pesut válaszolt.

A harmadik harmad nem hozott találatot, ahogyan a hosszabbítás sem, a szétlövésben pedig alulmaradt a Fehérvár.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, 3. FORDULÓ
ALSÓHÁZ
FEHÉRVÁR AV19–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 3–4 (2–2, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3014
néző. V: Zrnic (szlovén), Seewald, Nikolic (mindkettő osztrák), Zgonc (szlovén)
FEHÉRVÁR: Rajna – Schiestel, Vernace – Owens, Manavian 1 (1) – Szirányi B., Sagert (1) – Orbán A., Szabó D. – Kóger D., Vas J., Sárpátki – Erdély 1, Sarauer, Bodó – Sofron (2), Maylan, Beauregard – B. Orban (1), Reisz, Vincze P. 1. Edző: Benoit Laporte
LJUBLJANA: Frazee – Groznik, Planko (1) – Guimond (1), M. Cepon – Selan (1), K. Cepon – Ulamec, Srpcic – Bussieres (1), Music 2, Pesut 1 (1) – Chvatal, Ograjensek, Uduc 1 – Zajc, Pem, Gabor (1). Edző: Bojan Zajc
Énekes Lajos (másodedző):
– A szezonban az Olimpija ellen nyújtott teljesítményünkkel nem lehetünk elégedettek, sokunknak magunkba kell néznünk, hogy ezzel a csapattal szemben, amely végig az utolsó helyen tanyázik, csak ilyen eredményeket tudunk elérni. Megvoltak a helyzeteink, de nem mindenki állt készen a mérkőzésre, sok játékelem nem valósult meg, noha jó pár napja dolgoztunk rajtuk. Tudtuk, hogy olyan szakaszában vagyunk a bajnokságnak, amikor minden apró pont szükséges, és még szerencsénk van, mert csak öt pontra vagyunk a rájátszást érő helytől, ám ha így folytatjuk, akkor nem igazán lesz esélyünk...
Bojan Zajc: – Jó meccs volt, bármelyik csapat nyerhetett volna. Mégis azt gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet, mert eggyel többször találtunk be a szétlövésbe, keményen dolgoztunk és talán jobban is hokiztunk. Többet tettünk a sikerért, megérdemeltük.