Ligue 1: Messi góllal tért vissza, nyert a PSG

M. B.M. B.
2023.01.11. 23:26
Góllal tért vissza a világbajnok argentin zseni (Fotó: Getty Images)
A hazai pályán játszó Paris Saint-Germain 2–0-ra verte meg az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában. A többi késő esti meccsen sem maradtak el a gólok, akadt két négygólos döntetlen és egy hét találatot hozó ütközet is.

Mindössze öt percig bírta a tabella utolsó helyén szerénykedő Angers védelme az éllovas Paris Saint-Germain ellen – Mukiele centerezését Hugo Ekitiké stukkolta a rövid sarokba. Az Angers egy pillanatig sem volt veszélyes a párizsiak kapujára, ráadásul a 72. percben a vb után először pályára lépő Lionel Messi is betalált egy pazar kombináció végén – hozta a kötelezőt Cristophe Galtier csapata.

A Rennes volt a nevető harmadik a Lorient–Monaco találkozón. A hazaiak utolérhették, míg a hercegségbeliek kielőzhették volna a Clermont-ban botló bretonokat, de a 2–2-es döntetlen azt jelentette, hogy a Rennes – jobb gólkülönbségének köszönhetően – megőrizte negyedik helyét a tabellán.

Tovább menetelt a Marseille, és könnyedén nyert Troyes-ban. Az első félidő elején Mbemba, míg a fordulás után Veretout volt eredményes – zsinórban hatodszor győzött Igor Tudor gárdája.

Az első félidő négy találata után elzárult a gólcsap Strasbourgban. A Lens vezető góljára három perc alatt kettővel válaszolt a hazai csapat (Prcic és Gameiro, vendégoldalon Claude-Maurice volt eredményes), majd a 33. percben Openda révén visszajött a meccsbe a vendégcsapat. A fordulás után (hála a remek napot kifogó Sels kapusnak) már nem született gól – kiesőjelölt otthonában botlott a Lens, amely így egyre távolabb kerül az éllovastól.

Alaposan elpáholta a Montpellier-t az edzőjét a napokban menesztő Nice. Hazai oldalon Pépé és Barkley is duplázott, rajtuk kívül Thuram és Delort talált be, míg vendégrészről Savanier szállította a szépségtapaszt – gálával búcsúztatta Lucien Favre-t a nizzai alakulat.

FRANCIA LIGUE 1
18. FORDULÓ

Lorient–Monaco 2–2 (Ouattara 75., Moffi 77., ill. Embolo 61., Ben Yedder 90+2.)
Nice–Montpellier 6–1 (Pépé 15., 56., Barkley 82., 85., Thuram 35., Delort 75., ill. Savanier 80.)
PSG–Angers 2–0 (Ekitiké 3., Messi 72.)
Strasbourg–Lens 2–2 (Prcic 13., Gameiro 16., ill. Claude-Maurice 11., Openda 33.)
Troyes–Olympique Marseille 0–2 (Mbemba 10., Veretout 46.)
Ajaccio–Reims 0–1 (Munetsi 3.)
Auxerre–Toulouse 0–5 (Chaibi 4., Rouault 33., Van den Boomen 41. – 11-esből, Abuklal 75., Dallinga 88.)
Brest–Lille 0–0
Clermont–Rennes 2–1
(Kyei 31., Gastien 90+4., ill. Kalimuendo 74.)
Nantes–Lyon 0–0

1. Paris SG 18 15 2 1 48–13 +35 47
2. Lens 18 12 5 1 31–13 +18 41
3. Marseille 18 12 3 3 36–15 +21 39
4. Rennes 18 10 4 4 35–20 +15 34
5. Monaco 18 10 4 4 35–25 +10 34