Ligue 1: Mbappé duplájával nyert a PSG a Monaco ellen

2021.12.12. 22:39
Kylian Mbappé a 99. és a 100. Ligue 1-es gólját is megszerezte párizsi színekben, a Monaco ellen (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 2–0-ra legyőzte a Monacót a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában, vasárnap. Kylian Mbappé két gólt szerzett, és a második találata egyben a 100. volt a PSG színeiben a Ligue 1-ban, ezzel több mérföldkövet is elért.

A bajnokságot fölényesen, tíz ponttal vezető párizsiak a Monacót fogadták, s jobban kezdték a találkozót, mint riválisuk. A 10. percben Djibril Sidibe Ángel Di Maríával szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül, és Benoit Bastien játékvezető a videobíró segítségével büntetőt ítélt, amelyet Kylian Mbappé végzett el, és nem hibázott (1–0). A 45. percben Lionel Messi remek labdaszerzéséből kontrázott a PSG, a hétszeres aranylabdás klasszis a szabadon érkező Mbappénak passzolt, aki 13 méterről a kapu bal alsó sarkába bombázott. A fiatalnak ez volt a 100. gólja a Ligue 1-ban párizsi színekben – Edinson Cavani és Zlatan Ibrahimovic után ő a Paris Saint-Germain harmadik olyan játékosa, aki elérte ezt a számot, egyben ő a valaha volt legfiatalabb labdarúgó, aki a francia élvonalban, ugyanabban a csapatban százszor volt eredményes (22 évesen és 357 naposan).

A második félidőt nagy iramban kezdték a vendégek, de hamar kiegyenlítődött a játék. Egyik csapat sem tudta áttörni a másik védelmét, így 2–0-s végeredménnyel zárult a mérkőzés.

Metz–Lorient 4–1
(P. M. Sarr 5., Jenz 9. – öngól, Boulaya 19., Niane 80., ill. Jenz 69.)
Rennes–Nice 1–2 (Bourigeaud 59., ill. Dolberg 19. – 11-esből, Atal 51.)
Troyes–Bordeaux 1–2
(Chavalerin 28., ill. Salmier 30. – öngól, Hvang Ui Dzso 55.)
Strasbourg–Olympique Marseille 0–2 (B. Dieng 63., Caleta-Car 83.)

Szombaton játszották
Brest–Montpellier 0–4 (Wahi 45+1., Mavididi 47., Sambia 60., Germain 84.)
Reims–Saint-Étienne 2–0 (El Bilal Touré 23., Mbuku 89.)

Pénteken játszották
Nantes–Lens 3–2 (Kolo Muani 49., 57., M. Simon 90., ill. David Costa 7., Kalimuendo 14.)

1. Paris SG 18 14 3 1 38–16 +22 45
2. Marseille 17 9 5 3 25–14 +11 32
3. Rennes 18 9 4 5 33–16 +17 31
4. Nice 18 9 4 5 27–16 +11 30
5. Montpellier 18 8 4 6 29–23 +6 28
6. Lens 18 7 6 5 32–26 +6 27
7. Strasbourg 18 7 5 6 34–24 +10 26
8. Monaco 18 7 5 6 27–22 +5 26