Ligue 1: kiütötte az eddig veretlen Angerst a Nantes

2021.09.19. 19:03
Ludovic Blas duplája is kellett a Nantes fölényes sikeréhez (Fotó: AFP)
Nagyon sima, 4–1-es győzelmet aratott az eddig veretlen Angers otthonában a Nantes a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Mozgalmasan indult a két csapat összecsapása, hiszen az első 25 percben négy gól is született: a harmadik percben Andrei Girotto juttatta előnyhöz a vendégeket, amelyet három perccel később Ludovic Blas tudott megduplázni egy büntetőből szerzett találattal. A 10. percben aztán Ismael Traoré noha szépíteni tudott, a 23. percben Kolo Muani révén ismét kettő volt a különbség a két együttes között. Végül 11 perccel a találkozó rendes játékidejének vége előtt a második gólt szerző Ludovic Blas másodszor is betalált, ezzel beállítva a 4–1-es végeredményt a Nantes javára.

Fordulatos mérkőzést hozott a Nice és a Monaco összecsapása. A vendég monacóiak már a 39. percben előnybe kerültek Alekszandr Golovin révén, de a fordulás után előbb az 51. percben Andy Delort egyenlített, majd Hisam Budaui fordított a 73. percben. A hazaiak öröme nem tarthatott sokáig, hiszen a 77. percben Wissam Ben Yedder büntetőből volt eredményes, amellyel beállította a 2–2-es végeredményt. Nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt még a Nice is tizenegyeshez jutott, de Amine Gouiri nem tudott élni a lehetőséggel.

Emberhátrányban mentett pontot a Troyes otthonában a Montpellier. Az újonc már a 37. percben előnybe került Joann Tuzgar révén, majd 11 perccel a mérkőzés rendes játékidejének vége előtt Thuler kiállításának köszönhetően emberelőnybe is került a házigazda. Végül ennek ellenére is sikerült a Montpellier-nek az egyenlítés, hiszen a 87. percben Teji Savanier volt eredményes.

A Clermont 1–1-es döntetlennel javított a Brest ellen a PSG elleni 4–0-s vereséget követően, míg a Reims 0–0-val zárt a Lorient ellen.

Továbbra is tartja a lépést az Olympique Marseille a PSG-vel, hiszen 2–0-ra legyőzte a Rennes-t. A házigazda Marseille a szünet után mindössze három perccel előnybe került Bamba Dieng góljával, majd Amine Harit állította be a 2–0-s végeredményt.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ

Nice–Monaco
2–2 (Delort 51., Budaui 73., ill. Golovin 39., Ben Yedder 77. – 11-esből)
Angers–Nantes 1–4 (I. Traoré 10., ill. Girotto 3., Blas 6. – 11-esből, 79., Kolo Muani 23.)
Clermont–Brest 1–1 (Rashani 65., ill. Chardonnet 52.)
Reims–Lorient 0–0
Troyes–Montpellier 1–1