Vb 2014: az El- és a BL-döntő után vb-finálét vezethet

2014.07.11. 19:42
Nicola Rizzoli harmadszor találkozik az argentinokkal a 2014-es világbajnokságon (Fotó: Action Images)
Az olasz Nicola Rizzoli vezeti a vasárnap esti Németország–Argentína világbajnoki döntőt.

A 42 éves olasz játékvezető 2007 óta FIFA-kerettag, civilben építészmérnökként dolgozik. A brazíliai világbajnokságon a Spanyolország–Hollandia (1–5) és a Nigéria–Argentína (2–3) csoportmeccsen, valamint az Argentína–Belgium (1–0) negyeddöntőn működött közre, tehát Lionel Messiék harmadszor találkoznak vele. Az eddigi három meccsén kilenc sárga lapot osztott ki.

A 2010-es Európa-liga-döntőn (Atlético Madrid–Fulham 2–1) és a 2013-as Bajnokok Ligája-fináléban (Bayern München–Borussia Dortmund 2–1) is közreműködő Rizzoli a harmadik olasz, aki világbajnoki döntőt vezethet Sergio Gonella (1978) és Pierluigi Collina (2002) után. Az itáliai bíróknál csak az angol játékvezetők tevékenykedtek többször (4) vb-finálékban.

Jim Boyce, a nemzetközi szövetség játékvezetői bizottságának elnöke, valamint Massimo Busacca, a bírók főnöke már korábban elárulta, hogy Rizzoli vezeti a német–argentint, később a FIFA hivatalosan is megerősítette a hírt.