Felkészülés: négygólos olasz siker San Marino ellen - videó

2013.05.31. 22:43
Olasz győzelem: négy gól, négy gólszerző (Fotó: corrieredellosport.it)
A Konföderációs Kupára készülő olasz labdarúgó-válogatott hazai pályán tartalékos összeállításban is könnyed, 4–0-s győzelmet aratott San Marino ellen. A squadra azzurra góljait Andrea Poli, Alberto Gilardino, Andrea Pirlo és Alberto Aquilani szerezte.

A bolognai Stadio Dall'Ara stadionban megrendezett mérkőzés már az előtt történelmi jelentőségűvé lépett elő, mielőtt egyáltalán elkezdődött volna. 1967 óta ugyanis először fordult elő, hogy az olasz válogatott kezdőcsapatában két Bologna-játékos is helyet kapott (Alessandro Diamanti és Alberto Gilardino).

Az első komolyabb helyzetre a hatodik percig kellett várni, ekkor az olasz nemzeti csapatban először pályára lépő Giacomo Bonaventura került helyzetbe, ám kísérletét hárította a vendégek kapusa.

A folytatásban tovább ostromolta a san marinói kaput a squadra azzurra, s végül a 28. percben tört meg a jég, Andrea Poli góljával megszerezték a vezetést a hazaiak. A Sampdoria középpályása – aki közel áll ahhoz, hogy a Milanhoz szerződjön – egy röviden kivágott labdát ügyesen átpörgetett a becsúszó vendégvédő fölött, majd jobbal a kapus lábai között a kapuba passzolt. 1–0

A közönséget kiszolgálni igyekvő olaszok lendülete ezt követően sem tört meg, és hat perccel később újból bevették Aldo Simoncini kapuját. Poli passzát követően Gilardino kiválóan pörgetett Alberto Aquilani elé, akinek a ziccerét még kivédte a vendégek kapusa, ám a kipattanóra érkező Gilardino már nem hibázott, és tíz méterről a kapuba külsőzött. 2–0

Az első félidőben több gól már nem született, a második játékrészt azonban egy szemet gyönyörködtető góllal kezdték a hazaiak. Az 50. percben Andrea Pirlo végzett el szabadrúgást mintegy 23 méterről, és zseniálisan csavart a bal felső sarokba. 3–0

A gól után mindkét szövetségi kapitánya elkezdte „forgatni" csapatát, az olaszoknál Mario Balotelli mellett – többek között – a harmadik válogatott meccsét játszó Alessio Cerci, valamint a debütáló Marco Sau is pályára lépett.

A negyedik hazai találatra egészen az összecsapás 80. percéig kellett várni. Ismét Pirlo végzett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a sorfal alatt elsuhant erőtlen lövését Simoncini pontosan a berobbanó Aquilani elé tenyerelte, akinek két méterről nem okozott gondot bevennie a san marinói kaput. 4–0

Az utolsó percekben újabb gól már nem született, így az olaszok 2011 novembere óta – hét nyeretlenül megvívott találkozó után – először győztek felkészülési mérkőzésen.

FELKÉSZÜLÉSI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS
OLASZORSZÁG–SAN MARINO 4–0 (2–0)
Olaszország, Bologna. Vezette:
Borg (máltai)
Olaszország: Buffon (Sirigu, 71.) – Maggio (Abate, 77.), Ranocchia, Ogbonna, Antonelli (De Sciglio, a szünetben) – Poli, Pirlo, Aquilani – Diamanti (Cerci, 51.), Bonaventura (Sau, 50.) – Gilardino (Balotelli, 50.). Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli
San Marino:
A. Simoncini – F. Rinaldi, D. Simoncini (Valentini, a szünetben), Della Valle (G. Bollini, 72.), F. Vitaioli – Coppini (Cibelli, a szünetben), Cervellini – M. Vitaioli (D. Rinaldi, 79.), F. Bollini (Buscarini, 68.), Gasperoni (Berretti, 60.) – Selva. Szövetségi kapitány: Giampaolo Mazza
Gólszerzők: Poli (28.), Gilardino (34.), Pirlo (51.), Aquilani (80.)