Eb 2016: újabb dobálás, le kellett fújni a podgoricai meccset

2015.03.27. 23:16
Félbe kellett szakítani másodszor is a Montenegró–Oroszország labdarúgó Eb-selejtezőt, miután a vendégjátékosokat megdobálták a hazai fanatikusok. Deniz Aytekin játékvezető eleget látott – először a 2. percben fújta le a meccset azt követően, hogy Igor Akinfejevet telibe találták egy pirotechnikai eszközzel –, és véget vetett a teljes káoszba fulladó podgoricai összecsapásnak.

A második félbeszakításra azután került sor, hogy Roman Sirokov tizenegyesét kivédte Vukasin Polekszics. Az orosz játékosokat a legkülönbözőbb tárgyakkal dobálták meg a tomboló hazai drukkerek – Aytekin az öltözőbe vezényelte a csapatokat. Már a második félidő is csúszással kezdődött – itt is a lelátói dobálás okozta a halasztást. A vétlen oroszok valószínűleg megkapják a mérkőzés három pontját 3–0-s gólkülönbséggel.

ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Montenegró–Oroszország 0–0 nézőtéri rendbontás miatt először ideiglenesen, majd végleg félbeszakadt
Podgorica,
Stadion pod Goricom. V: Aytekin (német)
Montenegró: Polekszics – Zverotics, Simics, Basa, Balics – Marusics, Kascselan, Vukcsevics (Bakcsics, a szünetben), Volkov – Jovetics, Vucsinics. Szövetségi kapitány: Branko Brnovics
Oroszország: Akinfejev (Lodigin, 2.) – Szmolnyikov, V. Berezuckij, Ignasevics, D. Kombarov – Satov, Sirokov, Gyenyiszov, Dzagojev (Torbinszkij, a szünetben), Zsirkov – Kokorin. Szövetségi kapitány: Fabio Capello