Vb 2022: melyik emlékezetes gól leírását olvassa? – kvíz

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.11.08. 11:45
A labdarúgó-világbajnokságok története nem szűkölködik emlékezetes, világhírű gólokban. Ezekből válogattunk néhányat, és kvíz formájában tálaljuk az olvasó elé. Hány találatra ismer rá?

Ez a Nemzeti Sport Online 98. kvízjátéka. A korábbiakhoz kattintson ide!kattintson ide!

A játék megkezdéséhez kattintson a képre! Az egyes kérdésekhez fűződő magyarázatot ennek a cikknek az alján találja!

A kvízhez kattintson a képre!

MAGYARÁZATOK

1. kérdés: a 2002-es vb döntő második gólja. Kléberson passzolt a gólszerző Ronaldóhoz, közben Rivaldo lépte át a labdát (Brazília–Németország 2–0).

2. kérdés: Helmut Rahn gólja 1954-ből (NSZK–Magyarország 3:2).

3. kérdés: az 1966-os vb-döntő harmadik angol gólja, ezzel lett 3–2 az állás. Később Hurst még egyet szerzett, így az angolok 4:2-re legyőzték az NSZK-t.

4. kérdés: az 1986-os vb Argentína–Anglia (2–1) negyeddöntő második találata.

5. kérdés: a 2002-es vb Brazília–Anglia (2–1) negyeddöntőjében született ez a találat, amely Ronaldinho szerint nem volt tudatos.

6. kérdés: Détári Lajos, Kiprich József, Esterházy Márton volt a labda útja a Magyarország–Kanada (2–0) meccsen. Ez volt az első gól.

7. kérdés: az 1958-as vb döntője – Brazília–Svédország (5:2).

8. kérdés: Albert Flórián, Bene Ferenc, Farkas János volt a labda útja (Magyarország–Brazília 3:1, ez volt a csoportmeccs második találata).

9. kérdés: a 2014-es vb Spanyolország–Hollandia (1–5) meccsén született ez a gól.

10. kérdés: az 1990-es vb-döntő egyetlen gólja, amelyet Brehme büntetőből szerzett (NSZK–Argentína 1–0).