Vb 2022: legyőzte Mexikót, az élre állt Kanada

V. Á.V. Á.
2021.11.17. 07:32
Larin duplázott Mexikó ellen (Fotó: Getty Images, archív)
Kanada 2–1-re legyőzte Mexikót a 2022-es labdarúgó-világbajnokság CONCACAF-zónabeli selejtezői harmadik szakaszának 8. fordulójában. Az Egyesült Államok Jamaicában játszott döntetlent (1–1), Costa Rica Honduras, Panama Salvador ellen nyert 2–1-re.

Az idegenbeli 1–1-es döntetlent követően hazai pályán, 50 ezer néző előtt Kanada legyőzte Mexikót. Az első félidő hosszabbításában Cyle Larin szerzett vezetést a házigazdának, a Besiktas támadója a kapusról kipattanó labdát lőtte a hálóba.

LARIN ELSŐ GÓLJA

Az 50. percben szabadrúgáshoz jutott Kanada, a beívelést követően ismét Larin csapott le a labdára, és növelte kétgólosra csapata előnyét.

LARIN MÁSODIK TALÁLATA

Mexikó Héctor Herrera fejesével szépített a 90. percben. Az utolsó percekben kétszer is közel jártak az egyenlítéshez a vendégek, de végül a kanadaiak örülhettek, akik 2–1-es sikerükkel óriási lépést tettek a világbajnoki részvétel felé.

HERRERA FEJESE

A mérkőzést egyébként rendkívül hidegben játszották, a találkozó napján óriási havazás volt Edmontonban, és mínusz 7 fokot mértek. Kanada 21 év után győzte le újra Mexikót.

ÉSZAK- ÉS KÖZÉP-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
HARMADIK SZAKASZ
8. FORDULÓ
Jamaica–Egyesült Államok 1–1
(Antonio 22., ill. T. Weah 11.)
Costa Rica–Honduras 2–1 (Ó. Duarte 20., Gerson Torres 90+5., ill. Quioto 35.)
Panama–Salvador 2–1 (C. Waterman 50., Góndola 52., ill. J. Henríquez 1.)
Kanada–Mexikó 2–1 (Larin 45+2., 52., ill. H. Herrera 90.)

8. Honduras835 5–15–10 3

A zárótabella első három helyezettje kijut a vb-re, a negyedikre pótselejtező vár.