Lengyelország kihúzta 0–2-vel, Argentína csoportelső

2022.11.30. 19:54
A lengyelek is örülhetnek a továbbjutásnak (Fotó: Getty Images)
Argentína 2–0-ra legyőzte Lengyelországot a C-csoportban. Lionel Messiék csoportelsőként vannak ott a legjobb 16 között, míg a lengyelek a vereségük ellenére is megelőzték Mexikót, és a csoportjuk második helyén továbbjutottak.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
LENGYELORSZÁG–ARGENTÍNA 0–2 (0–0)
Doha, 974 Stadion, 44 089 néző.Vezette:Makkelie (holland)
LENGYELORSZÁG:
Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszynski (Jedrzejczyk, 72.) – Krychowiak (Piatek, 83.), Bielik (D. Szymanski, 62.) – Zielinski, Swiderski (Skóras, a szünetben), Frankowski (Kaminski, a szünetben) – Lewandowski.Szövetségi kapitány:Czeslaw Michniewicz
ARGENTÍNA: Emiliano Martínez – N. Molina, C. Romero, Otamendi, M. Acuna (Tagliafico, 59.) – Mac Allister (Almada, 83.), De Paul, Enzo Fernández (Pezzella, 79.) – Di María (Paredes, 59.), Messi, Julián Álvarez (La. Martínez, 79.).Szövetségi kapitány:Lionel Scaloni
Gólszerző: Mac Allister (46.), Julián Álvarez (67.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A négypontos Lengyelország az élről, a hárompontos Argentína pedig a második helyről várta a két csapat egymás elleni mérkőzését. Az FC Barcelona legendája, Lionel Messi és a katalánok mostani sztárja, Robert Lewandowski feszülhetett egymásnak.

A hétszeres aranylabdás játékos először a 7. percben, jobb lábbal vette célba a kaput, de Wojciech Szczesny könnyedén fogta a lövését. Három perccel később ismét ő veszélyeztetett, a Juventus kapusa azonban jól zárta a sarkot. Lendületesen, nagy kedvvel kezdte a meccset az argentin gárda.

A 28. percben a dél-amerikaiak kétszer is veszélyeztettek, Marcos Acuna bombája épphogy elkerülte a bal sarkot. Szczesny repült, de aligha ért volna oda, ha pár centivel beljebb megy a lövés. Nem sokkal később Ángel Di María csavarta kapura a szögletet, de juventusos csapattársa még idejében visszavetődött, és a léc fölé tolta a labdát.

A 36. percben Julián Álvarez „kóstolta meg” Szczesnyt, de ő megint résen volt, viszont a kipattanó után, a középre ívelt labdára rosszul mozdult ki, és a két lengyel játékos között fejelő Messit eltalálta a kezével. A VAR jelzésére a játékvezető visszanézte az esetet, majd a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé a sértett állt, a lengyel kapus eltalálta az irányt, és a felső kezével hárította Messi félmagas lövését.

A szünetig csak erősödött az argentinok nyomása, de Szczesny – aki eddig a torna kapusa – állta a sarat, és összesen kilenc védést mutatott be. Argentínának tehát gólokkal kellett volna vezetnie, de gól nélküli döntetlennél szusszanhattak egyet a felek (0–0).

A második félidő elején rögtön előnybe kerültek Messiék, Nahuel Molina passzát Alexis Mac Allister váltotta gólra a 46. perc végén (0–1).

Három perccel később egy oldalszabadrúgás után Kamil Glik bólinthatott, de fejese épphogy elkerülte a hosszú sarkot. Ez volt a lengyelek legnagyobb gólszerzési lehetősége.

Bő egy óra elteltével ismét Mac Allister lőtt kapura, Szczesnynek azonban ezúttal nem volt nehéz dolga a védéssel.

A 67. percben Julián Álvarez kb. 12 méterről megduplázta a dél-amerikaiak előnyét (0–2), így ebben a pillanatban a sárga lapok döntöttek Lengyelország és Mexikó között a csoport második helyéért folyó küzdelemben. Ebben egyébként a lengyelek hárommal jobban álltak ekkor.

Sorjáztak az argentin gólhelyzetek, egykapuztak a sötétkék-lila mezesek. A lengyeleknek létfontosságú volt, hogy több gólt már ne kapjanak, mert akkor minden bizonnyal kiesnek.

A 86. percben Lautaro Martínez továbbjuttathatta volna Mexikót, de kissé éles szögből a hosszú sarok mellé lőtt.

Elképesztő izgalmak után Argentína 2–0-s győzelme végül azt jelentette, hogy Messiék csoportelsőként, míg Lewandowskiék csoportmásodikként ott vannak a nyolcaddöntőben!

Argentína szombat 20 órakor Ausztráliával játszik a 16 között, míg Lengyelország vasárnap 16 órakor Franciaországgal.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS FIFA-ÖSSZEFOGLALÓJA A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETŐ!

LENGYELORSZÁG
KAPUSOK:1 Wojciech Szczesny(Juventus – Olaszország),12 Lukasz Skorupski(Bologna – Olaszország),22 Kamil Grabara(FC Köbenhavn – Dánia)
VÉDŐK:2 Matthew Cash(Aston Villa – Anglia),3 Artur Jedrzejczyk(Legia Warszawa),4 Mateusz Wieteska(Clermont – Franciaország),5 Jan Bednarek(Aston Villa – Anglia),14 Jakub Kiwior(Spezia – Olaszország),15 Kamil Glik(Benevento – Olaszország),18 Bartosz Bereszynski(Sampdoria – Olaszország),25 Robert Gumny(Augsburg – Németország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 6 Krystian Bielik(Birmingham City – Anglia),8 Damian Szymanski(AEK – Görögország),10 Grzegorz Krychowiak(al-Sabab – Szaúd-Arábia),11 Kamil Grosicki(Pogon Szczecin),13 Jakub Kaminski(VfL Wolfsburg – Németország),17 Szymon Zurkowski(Fiorentina – Olaszország),19 Sebastian Szymanski(Feyenoord – Hollandia),20 Piotr Zielinski(Napoli – Olaszország),21 Nicola Zalewski(AS Roma – Olaszország), 24 Przemyslaw Frankowski(Lens – Franciaország),26 Michal Skóras(Lech Poznan)
TÁMADÓK:7 Arkadiusz Milik(Juventus – Olaszország),9 Robert Lewandowski(csk,FC Barcelona – Spanyolország),16 Karol Swiderski(Charlotte FC – Egyesült Államok),23 Krzysztof Piatek(Salernitana – Olaszország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY:Czeslaw Michniewicz

ARGENTÍNA
KAPUSOK:1 Franco Armani(River Plate),12 Gerónimo Rulli(Villarreal – Spanyolország),23 Emiliano Martínez(Aston Villa – Anglia)
VÉDŐK:2 Juan Foyth(Villarreal – Spanyolország),3 Nicolás Tagliafico(Olympique Lyon – Franciaország),4Gonzalo Montiel(Sevilla – Spanyolország),6 Germán Pezzella(Real Betis – Spanyolország),13 Cristian Romero(Tottenham Hotspur – Anglia),19 Nicolás Otamendi(Benfica – Portugália),25 Lisandro Martínez(Manchester United – Anglia),26 Nahuel Molina(Atlético Madrid – Spanyolország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Leandro Paredes(Juventus – Olaszország),7 Rodrigo De Paul(Atlético Madrid – Spanyolország),8 Marcos Acuna(Sevilla – Spanyolország),14 Exequiel Palacios(Bayer Leverkusen – Németország),16 Thiago Almada(Atlanta United FC – Egyesült Államok),17 Alejandro „PapuGómez(Sevilla – Spanyolország),18Guido Rodríguez(Real Betis – Spanyolország),20Alexis Mac Allister(Brighton & Hove Albion – Anglia),24 Enzo Fernández(Benfica – Portugália)
TÁMADÓK:9 Julián Álvarez(Manchester City – Anglia),10 Lionel Messi(csk,Paris Saint-Germain – Franciaország),11Ángel Di María(Juventus – Olaszország),15Ángel Correa(Atlético Madrid – Spanyolország),21 Paulo Dybala(AS Roma – Olaszország),22 Lautaro Martínez(Internazionale – Olaszország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Lionel Scaloni