Több is lehetett volna: Anglia öt góllal győzte le San Marinót

2021.03.25. 20:35
Az angolok csütörtök este öt gólt ünnepelhettek meg a Wembley Stadionban (Fotó: AFP)
A 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának I-csoportjában Anglia hazai pályán 5–0-ra legyőzte San Marinót, míg Albánia idegenben nyert 1–0-ra Andorra ellen.

VB 2022, SELEJTEZŐ
EURÓPAI ZÓNA
I-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ANGLIA–SAN MARINO 5–0 (3–0)

London, Wembley Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kirill Levnyikov (orosz)
Anglia: Pope – R. James (Trippier, a szünetben), Coady, Stones (Mings, a szünetben), Chilwell – K. Philips, Ward-Prowse – Lingard, Mount (Bellingham, a szünetben), Sterling (Foden, a szünetben) – Calvert-Lewin (Watkins, 63.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
San Marino: E. Benedettini – Manuel Battistini, Brolli, D. Rossi, Grandoni (Ceccaroli, 55.) – Lunadei (Giardi, 79.), E. Golinucci (Michael Battistini, 71.) – Hirsch (Mularoni, 55.), F. Berardi (D'Addario, 79.), Palazzi – N. Nanni. Szövetségi kapitány: Franco Varrella
Gólszerző: Ward-Prowse (14.), Calvert-Lewin (21., 53.), Sterling (31.), Watkins (83.)

További eredmények a csoportban
MAGYARORSZÁG–Lengyelország 3–3 (Sallai 6., Szalai Á. 52., Orbán 78., ill. Piatek 60., Józwiak 61., Lewandowski 82.)
Andorra–Albánia 0–1 (Lenjani 41.)

Anglia és San Marino a csütörtök esti ütközetük előtt hatszor találkozott egymással – nem meglepő módon mind a hatszor az angolok nyertek, ráadásul a két csapat közötti különbségről sokat elárul az összesített 37–1-es gólkülönbség.

A mérkőzés az első perctől kezdve a várakozásoknak megfelelően alakult, az angolok egymás után alakították ki a helyzeteket. Az első gólra 14 percet kellett várni, Mason Mount indítása után Ben Chilwell balról tette középre a labdát, amelyet a lendületből érkező James Ward-Prowse 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–0

Alig több mint öt perccel később érkezett a következő hazai találat, Reece James jobb oldali beadása után a védőjét megelőző Dominic Calvert-Lewin az öt és felesen belülről fejelte a kapu jobb oldalába a labdát (2–0). A 31. percben egy védelmi hibát használtak ki az angolok, egy eladott labdára Mount csapott le, indítása után pedig Raheem Sterling köszönt be. 3–0

Egy gól döntött Andorra la Vellában
Albánia óriási mezőnyfölényben játszotta le az első félidőt Andorra vendégeként, sokáig azonban nem tudott vezetést szerezni. Az első félidő hajrájában aztán megtört a jég, Ermir Lenjani kapott jó indítást, majd két pattanás után a kapu bal felső sarkába zúdította a labdát. Az első félidőben egyetlen lövéssel sem próbálkozó házigazda a fordulás után már jóval aktívabb volt, ez azonban nem ért gólt, így Albánia 1–0-s győzelemmel kezdte a selejtezőt. A vendégcsapatban Myrto Uzuni, az FTC albán légiósa a 62. percben lépett pályára.

Elia Benedettinire, a vendégek kapusára nem lehetett panasz, több nagy bravúrt is bemutatott az első félidőben, többek között ennek volt köszönhető, hogy a szünetben „csak” hárommal vezetett a házigazda. A második játékrészre négyet cserélt Gareth Southgate – akinek ez volt az 50. mérkőzése szövetségi kapitányként, s ezzel ő lett az első, aki legalább 50-szer pályára lépett a „háromoroszlános” válogatottban és minimum ugyanennyiszer irányította is azt edzőként –, az angolok pedig talán egy kicsit visszavettek a tempóból.

Ennek ellenére az 53. percben újabb gól született, Chilwell pazar indítása után balról Jesse Lingard tette laposan középre a labdát, amelyet az üresen érkező Dominic Calvert-Lewin egy lépésről az üres kapuba passzolt. 4–0

A folytatásban Ward-Prowse szabadrúgása után Benedettini nyomta a kapufára a labdát, majd a hajrában még egy gól született: a csereként pályára lépő debütáns, Ollie Watkins küldte 15 méterről a jobb alsó sarokba a labdát, így az angol válogatott 5–0-s győzelemmel kezdte a selejtezősorozatot.

Folytatás vasárnap, az angolok Albániába látogatnak (már ha megrendezik a mérkőzést…), míg San Marino hazai pályán a magyar válogatottal találkozik.

A mérkőzés góljai

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés, Anglia 5–0-ra legyőzte San Marinót.

90. perc: Két perc a ráadás.

Közben Lewandowski egyenlített Budapesten, az állás 3–3.

83. perc: GÓL! OTT AZ ÖTÖDIK! Foden passza után a most debütáló Ollie Watkins átvette a labdát, igazított rajta egyet, majd 15 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte. 5–0

Közben Orbán góljával ismét vezetést szerzett a magyar válogatott Lengyelország ellen.

79. perc: Újabb San Marinó-i cserék, Lunadei és Berardi le, Giardi és D'Addario be.

78. perc: Újabb védés, Lingard lövése után Benedettini hárított,

71. perc: Kapufa! Ward-Prowse remek szabadrúgása után Benedettini nagyot vetődött, és a jobb oldali kapufára nyomta a labdát.

71. perc: San Marino is változtatott, Golinucci le, Michael Battistini be.

63. perc: Hazai csere, Calvert-Lewin le, Watkins be.

Közben szépítettek, sőt azonnal egyenlítettek is a lengyelek Budapesten…

55. perc: Kettős csere a vendégeknél, Hirsch és Grandoni le, Mularoni és Ceccaroli be.

Közben a magyar válogatott Szalai Ádám góljával már 2–0-ra vezet Lengyelország ellen.

53. perc: GÓL! OTT A NEGYEDIK! Chilwell pazar indítása után balról Lingard tette laposan középre a labdát, amelyet az üresen érkező Dominic Calvert-Lewin egy lépésről, jobbal az üres kapuba passzolt. 4–0

49. perc: Coady maradt a földön, ápolni kell.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben négyet cseréltek az angolok: Sterling, James, Stones és Mount le, Foden, Trippier, Mings és Bellingham be.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

43. perc: Védés! Lingard lőhetett a tizenhatoson belülre, célba vette a jobb alsó sarkot, de Benedettini ismét nagyot védett.

31. perc: GÓL! EZ IS BENT VAN! A vendégcsapat a saját térfelén adta el a labdát, Mount indította Raheem Sterlinget, aki a tizenhatoson belül meghúzott egy cselt, majd jobbal lőtt, a labda pedig egy védő lábát is érintve a kapuban kötött ki. 3–0

27. perc: Ezúttal Mount próbálkozott távolról, de Benedettini lábbal védett.

24. perc: Bravúr! Chilwell tizenhatoson kívülről eleresztett lövése után Benedettini egy óriási vetődés után, a jobb felső sarok elől nyomta szögletre a labdát.

21. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! James jobb oldali beadása után a védőjét megelőző Dominic Calvert-Lewin az öt és felesen belülről fejelte a kapu jobb oldalába a labdát. 2–0

19. perc: Sterling cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd szinte az alapvonalról az oldalhálóba lőtte a labdát.

14. perc: GÓL! ANGLIA VEZETÉST SZERZETT! Mount indítása után Chilwell balról tette középre a labdát, amelyet a lendületből érkező James Ward-Prowse 10 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1–0

13. perc: Egy felívelés után Stones közelről, senkitől sem zavartatva a kapu fölé rúgta a labdát.

11. perc: Védés! Lingard távoli lövése után Benedettini nyomta szögletre a labdát.

8. perc: Lingard jobb oldali beadása után Sterling hét méterről a kapu mellé fejelte a labdát.

7. perc: Majdnem! James jobb oldali beadása után Calvert-Lewinnak csak az üres kapuba kellett volna passzolnia a labdát, de luftot rúgott.

Közben a magyar válogatott Sallai Roland góljával megszerezte a vezetést Lengyelország ellen.

5. perc: Jamest állították meg lesen.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Anglia és San Marino eddig hat mérkőzést játszott egymással, nem meglepő módon mind a hatszor az angolok nyertek. A gólkülönbség 37–1.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Anglia–San Marino mérkőzés a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának I-csoportjában. Tartsanak velünk!