Videó: Ronaldo nélkül is megy, Moutinho volt a portugálok hőse

2017.06.03. 18:56
A portugál labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 4–0-ra legyőzte Ciprust. Az Estorilban rendezett találkozón Joao Moutinho két gyönyörű szabadrúgásgólt jegyzett, valamint Pizzi és André Silva is betalált.

A magyar válogatottal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő Portugália már a 3. percben vezetést szerzett: Joao Moutinho távoli szabadrúgása kötött ki a jobb felső sarokban. 1–0világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő Portugália már a 3. percben vezetést szerzett: Joao Moutinho távoli szabadrúgása kötött ki a jobb felső sarokban. 1–0

Moutinho első gólja

És ha már Cristiano Ronaldo éppen a BL-döntőre készül, a Monaco középpályása újabb szabadrúgást vállalt magára. A 42. percben szinte egy az egyben lemásolta az első gólját – igaz, ezúttal már a kapufa segítségére sem volt szüksége. 2–0

Moutinho második gólja

A második félidőre Fernando Santos sorcserét hajtott végre a középpályán, a gólok azonban így sem maradtak el: a 63. percben a három minutummal korábban pályára lépő Pizzi talált a hálóba egy kontra végén, majd nem sokkal később André Silva is beköszönt fejjel.

Pizzi találata

André Silva fejese

Így az Európa-bajnok portugál válogatott könnyed, 4–0-s győzelemmel hangolt a Lettország elleni idegenbeli vb-selejtezőre.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Portugália–Ciprus 4–0
(Joao Moutinho 3., 42., Pizzi 63., André Silva 70.)
PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Cédric (Nélson Semedo, 67.), Neto, José Fonte, Eliseu – Bernardo Silva (Gelson Martins, a szünetben), Joao Moutinho (Adrien Silva, a szünetben), Danilo Pereira (William Carvalho, a szünetben), Joao Mário (André Gomes, a szünetben) – André Silva, Nani (Pizzi, 60.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos