Vb 2022: Dánia nyert; Izrael hétgólos meccsen győzte le Ausztriát

CS. M.CS. M.
2021.09.04. 22:48
Eran Zahavi szerezte az izraeliek harmadik gólját az osztrákok ellen (Fotó: AFP)
Izrael 5–2-re nyert Ausztria ellen, Skócia 1–0-ra legyőzte Moldovát, míg Dánia szintén 1–0-ra múlta felül Feröert a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének F-csoportjában.

Skócia–Moldova 1–0

A Liverpoolt erősítő, 27 éves Andrew Robertson 50. alkalommal lépett pályára a skót válogatottban, ezzel a negyedik legfiatalabb lett hazájában, aki elérte ezt a számot. Ami a meccset illeti: a skótok már a 14. percben vezetés szereztek Lyndon Dykes révén, majd a félidőig több ígéretes gólhelyzetet is kidolgoztak, de nem tudták megduplázni előnyüket. A folytatásban is a hazaiak voltak jobbak, de újabb gólt már ők sem szereztek, így maradt az egygólos siker.

Izrael–Ausztria 5–2

Előzetesen a vendég osztrákok számítottak esélyesebbnek, akik az Eb-n a nyolcaddöntőig jutottak, ahol a későbbi győztes Olaszország csak hosszabbítás után győzte le őket. Ezen a meccsen már az 5. percben vezetett Izrael Manor Szolomon góljával, majd a 33. percig mégDabbur és Eran Zahavi is betalált, 3–0-ra alakítva az eredményt. Ausztria még az első félidő vége előtt szépíteni tudott Christoph Baumgartner találatával (3–1).

A második játékrész elején Marko Arnautovic egy újabb gólt ledolgozott az osztrákok hátrányából, de négy perc múlva visszaállt a kétgólos különbség (4–2). A 90. percben az előző körben triplázó Zahavi a második gólját is megszerezte ezen a meccsen, így háromgólos hazai siker lett a vége.

Feröer–Dánia 0–1

A csoport élén álló dánok voltak a meccs toronymagas esélyesei, de az első félidőben csak egy lesgólig jutottak. Sokáig úgy tűnt, a második játkrészben sem lesz érvényes találat, de a 85. percen Jonas Older Windmegnyerte a meccset a dánoknak. A feröeriek éppen a gólt megelőzően kerültek emberhátrányba. A dánok mérlege imponáló: 5 meccs, 5 győzelem, 17 szerzett és 0 kapott gól…

EURÓPAI VB-SELEJTEZŐK
5. FORDULÓ

F-CSOPORT
(Dykes 14.)
Izrael–Ausztria 5–2 (Szolomon 5., Dabbur 20, Zahavi 33., 90., Weiszmann 59., ill. Baumgartner 42., Arnautovic 55.)
Feröer–Dánia 0–1 (Wind 85.)