Eb-felkészülés: Svájc fordított és nyert az Egyesült Államok ellen

CS. M.CS. M.
2021.05.30. 22:07
Svájc megszenvedett az Egyesült Államok válogatottja ellen, de nyerni tudott (Fotó: AFP)
A június 11-én kezdődő labdarúgó Európa-bajnokságra készülő svájci válogatott 2–1-re nyert otthon felkészülési mérkőzésen az Egyesült Államok ellen.

A svájciak az Egyesült Államok ellen kezdték meg felkészülésüket a nyári Európa-bajnokságra. Utóbbi keretéből hiányzott a nemzeti együttes egyik legjobbja, Christian Pulisic, aki szombaton Bajnokok Ligája-győztes lett a Chelsea játékosaként.

A vezetést a vendégek szerezték meg: egy elrontott felszabadítást követően Sebastian Lletget elé került a labda, aki ziccerben nem hibázott (0–1). Svájc egyenlítésére nem kellett sokat várni, a 10. perceben Ricardo Rodríguez megpattanó lövése landolt a kapuban (1–1). A svájci szélső védő ezt követően kihagyott egy büntetőt, még az első félidőben.

A szünetben hármat is cserélő svájciak a 63. percben szerezték meg a vezetést a padról beálló középpályás, Steven Zuber góljával (2–1). Ezt az előnyt aztán meg is tartották a hazaiak, így győzelemmel kezdték a felkészülést.

A mérkőzés góljai

EB 2020, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SVÁJC–EGYESÜLT ÁLLAMOK 2–1
(1–1)
St. Gallen. Vezette: Osmers (német)
SVÁJC: Sommer – Schär, Elvedi (Akanji, a szünetben), Benito (Freuler, a szünetben) – Widmer, Zakaria, Xhaka, R. Rodríguez (Cömert, 68.) – Shaquiri (Zuber, a szünetben), Embolo (Mehmedi, 68.), Seferovic (Fassnacht, 84.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Gólszerző: R. Rodríguez (10.), Zuber (63.), ill. S. Lletget (5.)

SVÁJC – BŐ KERET (29 FŐ)
KAPUSOK: Yann Sommer (Borussia Mönchengladbach), Jonas Omlin (Montpellier), Yvon Mvogo (PSV Eindhoven), Gregor Kobel (Stuttgart)
VÉDŐK: Silvan Widmer (Basel), Kevin Mbabu (Wolfsburg), Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Eray Cömert (Basel), Fabian Schär (Newcastle), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach), Ricardo Rodriguez (Torino), Loris Benito (Bordeaux), Becir Omeragic (FC Zürich), Jordan Lotomba (Nizza)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Granit Xhaka (Arsenal), Djibril Sow (Frankfurt), Remo Freuler (Atalanta), Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach), Xherdan Shaqiri (Liverpool), Steven Zuber (Frankfurt), Admir Mehmedi (Wolfsburg), Christian Fassnacht (Young Boys), Edimilson Fernandes (Mainz), Dan Ndoye (Nizza)
TÁMADÓK: Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach), Haris Seferovic (Benfica), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Ruben Vargas (Augsburg), Andi Zeqiri (Brighton)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Vladimir Petkovic