F1: motorcsere Wehrleinnél, a bokszutcából rajtol a német

2017.07.09. 11:30
Tovatűnt a Sauber sosem volt gyors tempója (Fotó: AFP)
A Formula–1-es világbajnokság Osztrák Nagydíjának időmérőjén a Sauber-istálló német pilótája, Pascal Wehrlein csak az utolsó, 20. rajthelyet szerezte meg, ráadásul a csapat úgy döntött vasárnapra virradóra, hogy kicseréli a motort az autóban. Ez azt jelenti, hogy Wehrlein csupán a bokszutcából startolva eredhet a mezőny után a délután 14 órakor kezdődő futamon.

14.00: a verseny (71 kör, 306.452 km) rajtja

Az Osztrák Nagydíj szabadedzésein és az időmérőn is kibérelte az utolsó két helyet a Sauber-istálló két pilótája. Pascal Wehrlein és Marcus Ericsson 1.9-3.2 másodperc közötti hátránnyal zártak a tréningeken az élmezőnyhöz képest, tehát a Sauber a legkevésbé tekinthető versenyképesnek, de a közvetlenül előttük lévő két Williams is „lőtávolon kívül” volt számukra az időmérőn.

„Sajnos az egész hétvégén küzdöttem az autó motorjával. Pénteken még csak-csak jó volt, ám szombatra drámaian elkezdtem veszíteni a tempóból, főleg az egyenes szakaszokon. Nem volt más lehetőségünk, mint kicserélni az erőforrást” – kommentálta Wehrlein az erőforrás cseréjét.

Az időmérőn a 20. helyen végző német starthelyet nem veszít a motorcserével, mert ugyanúgy utolsóként vághat neki a 71 körös versenytávnak, mintha a rajtrács utolsó helyéről kéne indulnia.