F1: Bottas kerékpárversenyen? Második lett, egyből pattintott egy doboz sört – videó

2022.05.03. 16:51
Valtteri Bottas kerékpáron is kipróbálta magát
Amíg néhány Formula–1-es pilóta feltehetően pihenéssel töltötte az Imolai Nagydíj utáni hetet, addig az Alfa Romeo finn versenyzője, Valtteri Bottas az Egyesült Államokban, a kaliforniai San Marcosban rendezett, Belgian Waffle Ride-kerékpárverseny „wanna race” elnevezésű futamában szerepelt. Nem is akárhogyan! Második helyen ért célba, és a sikert rögvest meg is ünnepelte azzal, hogy megpattintott egy doboz sört.

Valtteri Bottas 72 kilométeres viadalon vett részt, amelynek országúti és terepszakaszai egyaránt voltak, s összesen 1066 méteres szintkülönbséget győzött le. Az F1-es világbajnoki pontversenyben jelenleg nyolcadik helyen álló pilóta a hivatalos Twitter-oldalára videót is töltött fel az eseményről, amelyen az látszik, hogy a célba érkezése után az egyébként profi kerékpáros barátnője, Tiffany Cromwell egy doboz sört ad neki, és Bottas nem vacakolt sokat azzal, hogy megbontsa az italt.

A következő Formula–1-es hétvége egyébként most pénteken Miamiban kezdődik az első és a második szabadedzéssel, a futamra vasárnap este, magyar idő szerint 21.30 órától kerül sor, és természetesen élőben tudósítjuk.

November 20.Abu-dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi14.00
*: A rajtidőpontok magyar idő szerint értendők, és február elején még hivatalosan nem megerősítettek.
**: Miután Oroszország inváziót indított Ukrajna ellen, az orosz versenyt törölték.