Nemzetisport.hu nyomtatott 2007.05.27 01:29 Frissítve: 2012.04.26 02:40

Coulthard a 13., Trulli, Kovalainen és Räikkönen hátrébb szorult

Változott a korábban kiadott rajtsorrend az 54. Formula–1-es Monacói Nagydíjon, miután az FIA megbízottjai a nyilvánosság előtt tisztázták, milyen következményei vannak David Coultard büntetésének. A Red Bull-Toyota brit pilótája a 16. helyett a 13. helyről rajtol majd.

David Coulthard három helyet javított, és most semmit nem kellett tennie érte
Coulthard a 9. helyen jutott volna be az időmérő edzés harmadik szakaszába, azonban nem engedték elindulni, mert a második negyedóra végén sportszerűtlenül akadályozta Heikki Kovalainent (Renault).

A hivatalos időmérő rendszer a 16. helyre sorolta be Coulthardot, azonban a Nemzetközi Autómobil-szövetség (FIA) bírái közölték: a skót pilóta a 13. helyről, éppen Kovalainen elől indulhat.

„A büntetés az időmérő edzésen oly módon lett kiszabva, hogy a versenyző nem indulhatott a harmadik szakaszban. Így a rajtrácson elfoglalt pozíció két hellyel rosszabbat jelent, mint az időmérő edzésen elért helyezés (11. hely).”

A módosítás azt jelenti, hogy Jarno Trulli (Toyota) a 13. helyett a 14., Heikki Kovalainen a 14. helyett a 15., míg Kimi Räikkönen (Ferrari) a 15. helyett a 16. pozícióból vághat majd neki a 78 körös versenynek (vasárnap, 14 óra).

12. Liuzzi Toro Rosso 1:16.720 1:16.703
13. Coulthard* Red Bull 1:17.204 1:16,319 (törölve)
22. Albers Spyker idő nélkül
  • * Coulthard nem vehetett részt a kvalifikáció harmadik részében, mert feltartotta Kovalainen. A versenybíróság a 11. helyre sorolta, és két hely büntetést rótt ki rá.

2021.09.12 10:30:13

F1 B. Ö. B.

A McLaren ráadásul kettős győzelmet aratott Monzában • Bottas a mezőny végéről rajtolva állhatott dobogóra.

2021.09.11 15:55:59

F1 H. L.

Hamilton rajtja nem alakult jól, és az ötödik helyen futott be, így nem szerzett pontot a sprintkvalifikáción.

2021.09.11 11:37:41

F1 H. L.

A brit mögött Bottas és Verstappen alkotta az első hármast.

2021.09.10 16:04:38

F1 B. Ö. B.

A Mercedes eddig nagyon erősen teljesít Monzában, ám nem Hamilton nyerte meg az időmérőt.

2021.09.10 13:27:40

F1 B. Ö. B.

A Mercedes versenyzője közel fél másodpercet adott a 2. helyen végző Verstappennek.