A Roma kiejtette az Ajaxot; négy között a Manchester United

H. D., K. Zs., V. J.H. D., K. Zs., V. J.
2021.04.15. 20:55
Edin Dzeko góljának köszönhetően a Roma búcsúztatta az Ajaxot (Fotó: AFP)
Az Arsenal négy góllal nyert Prágában csütörtök este a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, a Manchester United és a Villarreal másodszor is legyőzte ellenfelét, míg a legkiélezettebb csatában a Roma kihúzta odahaza a számára üdvözítő 1–1-et, így eldőlt, hogy ez a négy csapat jut be a sorozat elődöntőjébe. A legjobb négy között Manchester United–Roma és Villarreal–Arsenal mérkőzést rendeznek.

ROMA–AJAX 1–1

Az Ajax egygólos összesített hátránnyal érkezett Rómába, ennek megfelelően többet birtokolta a labdát az első félidőben, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani. A második játékrész elején aztán változott a játék képe: Perr Schuurs remek indításából a szünetben becserélt Brian Brobbey nem kevésbé remek gólt lőtt.

Sőt néhány perccel később Dusan Tadics belőtte a második amszterdami gólt is – igaz, a VAR gyorsan közbeszólt, maradt a 0–1. S hiába igyekezett az Ajax, a 72. percben gyors olasz akció végén némi szerencsével Edin Dzeko elé pattant a labda, ő pedig közelről begyötörte az egyenlítő gólt.

Az Ajax jobb volt ezen az estén, de az otthoni vereségért meg kellett fizetnie – a csütörtök esti döntetlen után a jól védekező, időnként Fortuna kezét is fogó „farkasok" jutottak be a legjobb négy közé.

A mérkőzés góljai

MANCHESTER UNITED–GRANADA 2–0

A Manchester United idegenben kétgólos előnyt szerzett, így jó helyzetből várhatta a Granada elleni visszavágót. Ráadásul az Old Traffordon szinte azonnal előnyt szerzett az angol csapat: a 6. percben bal oldali beadás után Paul Pogba fejelt, majd az üresen álló Edinson Cavani 11 méterről, kapásból a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát.

Két perccel később Yangel Herrera egyenlíthetett volna, de nem találta el a kaput, a folytatásban pedig csak elvétve alakult ki gólhelyzet. Ole Gunnar Solskjaer csapata okosan tartotta az előnyét, ráadásul a 90. percben Jesús Vallejo öngóljának köszönhetően még növelni is tudta, így a Manchester United ismét 2–0-ra nyert, és kettős győzelemmel jutott tovább az elődöntőbe.

VILLARREAL–DINAMO ZAGREB 2–1

Már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdését a Villarreal a Dinamo Zagreb ellen, így a horvát csapata Tottenham elleni párharc megfordításaután nem tudott újabb bravúrt véghez vinni. A spanyolok látványos összjátékot követőenPaco Alcácerrévén szereztek vezetést. Miután a csatár a kapuba lőtt, a játékvezető először lest jelzett, ám a VAR-vizsgálatot követően mégis érvényesítette a találatot.

A szünet előtt nem sokkal Gerard Moreno révén újabb gólt szereztek a hazaiak, a hajrábanMislav Orsicpedig már csak arról tudott gondoskodni, hogy az idénybeli utolsó El-mérkőzéséről góllal búcsúzzon a Dinamo.

A SLAVIA PRAHA–ARSENAL (0–4) MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Villarreal (spanyol)–Dinamo Zagreb (horvát) 2–1(Paco Alcácer 36., Gerard Moreno 43., ill. Orsic 74.)
Továbbjutott:a Villarreal, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel

Roma (olasz)–Ajax (holland) 1–1(Dzeko 72., ill. Brobbey 49.)
Továbbjutott:a Roma, 3–2-es összesítéssel

Slavia Praha (cseh)–Arsenal (angol) 0–4(Pépé 18., Lacazette 21., 77. – az elsőt 11-esből, Saka 24.)
Továbbjutott:az Arsenal, 5–1-es összesítéssel

Manchester United (angol)–Granada (spanyol) 2–0(Cavani 6., Jesús Vallejo 90. – öngól)
Továbbjutott:a Manchester United, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel