El: kikapott Nápolyban, búcsúzott a Leicester City

V. Á.V. Á.
2021.12.09. 23:10
Elif Elmasz duplázott a Leicester City ellen. (Fotó: AFP)
A Napoli 3–2-re legyőzte a Leicester Cityt a labdarúgó Európa-liga C-csoportjának 6. fordulójában, s továbbjutott, míg az angol együttes az Európa-konferencialigában folytatja. Szalai Attilával a kezdőcsapatban ikszelt a Fenerbahce a Eintracht Frankfurttal (1–1), a Real Sociedad a PSV ellen nyert (3–0), így megelőzve riválisát ott lesz a nyolcaddöntő rájátszásában.

A Leicester City hét játékosa sem utazott el Nápolyba pozitív koronavírusteszt miatt. A mérkőzés elején úgy tűnt, ezt nem bírja el az angol csapat, a 24. percben már 2–0-ra vezetett a Napoli. Ezt követően viszont szárnyakat kapott Brendan Rodgers együttese, a 33. percben már 2–2 volt az állás.

Egy kis stat: a Leicester első gólját szerző Jonny Evans ezt megelőzően még a Bajnokok Ligája csoportkörében talált be a Leverkusen ellen a 2013–2014-es idényben, még a Manchester United játékosaként. (Opta)

Jól kezdte a második játékrészt is a házigazda, az 53. percben Elif Elmasz megszerezte a második találatát. Mint kiderült, ez volt a győztes gól is. A Napoli sikerével továbbjutott, míg az utolsó fordulót az első helyről váró Leicester a Szpartak Moszkva varsói győzelme miatt is a harmadik helyre csúszott vissza, így az Európa-konferencialigában folytathatja tavasszal. Egyébként nem sokon múlt a Leicester továbbjutása, hiszen a 98. percben büntetőt végezhetett el a Legia Warszawa, de Tomás Pekhart nem tudta értékesíteni.

A B-csoportban élet-halál meccset játszott a Real Sociedad és a PSV. A házigazda a 43. percben legnagyobb sztárja, Mikel Oyarzabal góljával szerzett vezetést. A 62. percben ismét a spanyol válogatott támadó volt eredményes. A Sociedad 3–0-ra nyert, s a PSV-t megelőzve jutott tovább, a holland gárda az Ekl-ben vigasztalódhat.

A Fenerbahce Szalai Attilával a kezdőcsapatban fogadta a Eintracht Frankfurtot. A németek Djibril Sow góljával a 29. percben szereztek vezetést, de még az első félidőben egyenlítettek a hazaiak.

Az esti mérkőzések közül a Lazio–Galatasaray a csoportelsőségről döntött. Az olaszoknak elég lett volna ehhez győzni hazai pályán, de nem tudták feltörni a törökök védelmét. A római egylet így a nyolcaddöntő rájátszásában folytatja, és várhatja BL-ből érkező ellenfelét.

A Crvena zvezda Bragában ikszelt, így megnyerte csoportját. A házigazda is ott lesz tavasszal az El-ben, miután a Midtjylland nem tudott nyerni a Ludogorec vendégeként.

Elrontotta Bernd Storck bemutatkozását a Genk kispadján a Rapid Wien, amely 1–0-ra nyert. A Dinamo Zagreb Londonban győzött a West Ham United ellen, s második helyen végzett a csoportban.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
Sparta Praha (cseh)–Bröndby (dán) 2–0(Hancko 43., Hlozek 49.)
Olympique Lyon (francia)–Rangers (skót) 1–1 (Bassey 49. – öngól, ill. S. Wright 42.)

Az A-csoport végeredménye
1. Lyon 6 5 1 16–5 +11 16
2. Rangers 6 2 2 2 6–5 +1 8
3. Sparta Praha 6 2 1 3 6–9 –3 7
4. Bröndby 6 2 4 2–11 –9 2

B-CSOPORT
Sturm Graz (osztrák)–Monaco (francia) 1–1 (Jantscher 7. – 11-esből, ill. Volland 31.)
Real Sociedad (spanyol)–PSV Eindhoven (holland)3–0(Oyarzabal 43., 62., Sörloth 90+3.)

A B-csoport végeredménye
1. Monaco 6 3 3 7–4 3 12
2. Real Sociedad 6 2 3 1 9–6 3 9
3. PSV Eindhoven 6 2 2 2 9–8 1 8
4. Sturm Graz 6 2 4 3–10 –7 2

C-CSOPORT
Legia Warszawa (lengyel)–Szpartak Moszkva (orosz) 0–1 (Bakajev 17.)
Napoli (olasz)–Leicester City (angol) 3–2 (Unasz 4., Elmasz 24., 53., ill. J. Evans 27., Dewsbury-Hall 33.)

A C-csoport végeredménye
1. Szpartak Moszkva 6 3 1 2 10–9 1 10
2. Napoli 6 3 1 2 15–10 5 10
3. Leicester City 6 2 2 2 12–11 1 8
4. Legia Warszawa 6 2 4 4–11 –7 6

D-CSOPORT
Antwerp (belga)–Olympiakosz (görög) 1–0 (Balikwisha 7.)
Fenerbahce (török)–Eintracht Frankfurt (német) 1–1 (M. Berisha 42., ill. D. Sow 29.)

A D-csoport végeredménye
1. Eintracht Frankfurt 6 3 3 10–6 +4 12
2. Olympiakosz 6 3 3 8–7 +1 9
3. Fenerbahce 6 1 3 2 7–8 –1 6
4. Royal Antwerp 6 1 2 3 6–10 –4 5

E-CSOPORT
Olympique Marseille (francia)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 1–0 (Milik 35.)

F-CSOPORT

Braga (portugál)–Crvena zvezda (szerb) 1–1 (Galeno 52., ill. Katai 70. – 11-esből)

G-CSOPORT

FERENCVÁROS–Bayer Leverkusen (német) 1–0 (Laidouni 81.)
Celtic (skót)–Real Betis (spanyol) 3–2 (Welsh 3., E. Henderson 72., Turnbull 78. – 11-esből, ill. Bain 69. – öngól, Iglesias 75.)

H-CSOPORT

West Ham United (angol)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–1 (Orsic 4.)
Genk (belga)–Rapid Wien (osztrák) 0–1 (Ljubicic 29.)

A H-csoport végeredménye
1. West Ham 6 4 1 1 11–4 +7 13
2. Dinamo Zagreb 6 3 1 2 9–6 +3 10
3. Rapid Wien 6 2 4 4–9 –5 6
4. Genk 6 1 2 3 5–10 –5 5

Az Európa-liga további menetrendje
A csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutottak, a második helyen végző csapatok a nyolcaddöntő rájátszásába – a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. helyezettjeivel párosítják össze őket –, a harmadik helyen zárók pedig az Európa-konferencialiga nyolcaddöntőjének rájátszásába.
A El-nyolcaddöntő rájátszásának sorsolását december 13-án tartják, a nyolcaddöntőkét 2022. februárt 25-én.