El: hatgólos iksszel lépett tovább a Tottenham

2020.12.03. 21:10
Joe Hart három gólt kapott (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga kora esti mérkőzésein a Tottenham 3–3-as döntetlent játszott a LASK Linz otthonában, de ez is elegendő volt a londoniak továbbjutásához. A korai eredmények és tabellák egy helyen.

G-CSOPORT
AEK Athén (görög)–Sporting Braga (portugál) 2–4 (Nélson Oliveira 31., Vaszilantonopulosz 89., ill. Tormena 8., Esgaio 10., Horta 45., Galeno 83.)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Leicester City (angol) 1–0 (Szajjadmanes 84.)

A G-csoportban a tartalékos Leicester City 1–0-ra kikapott a Zorja Luhanszktól.A csoport másik mérkőzésén a Braga hatgólos mérkőzésen 4–2-re legyőzte az AEK Athént, így az angol együtteshez hasonlóan biztosan ott lesz az egyenes kieséses szakaszban.

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Leicester City 5 3 1 1 12–5 +7 10
2. Sporting Braga 5 3 1 1 12–10 +2 10
3. Zorja Luhanszk 5 2 3 6–9 –3 6
4. AEK Athén 5 1 4 7–13 –6 3

H-CSOPORT
Milan (olasz)–Celtic (skót) 4–2 (Calhanoglu 24., Castillejo 26., Hauge 50., B. Díaz 82, ill. Rogic 7., Édouard 14.)
Lille (francia)–Sparta Praha (cseh) 2–1 (Burak Yilmaz 80., 84., ill. Krejcí 71.)
Kiállítva: Celustka (65., Sparta Praha)

A csoport meccseiről bővebben itt olvashatnak.

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lille 5 3 2 12–5 +7 11
2. Milan 5 3 1 1 11–7 +4 10
3. Sparta Praha 5 2 3 10–11 –1 6
4. Celtic 5 1 4 7–17 –10 1

I-CSOPORT
Sivasspor (török)–Villarreal (spanyol) 0–1 (Chukwueze 75.)
Qarabag (azeri)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–1 (J. Romero 37., ill. Y. Cohen 22. – 11-esből)

Az I-csoportban a Villarreal kedvező helyzetből várta a meccsét, csupán arra kellett figyelnie, hogy ne kapjon ki a Sivasspor vendégeként, a végén pedig még nyert is Chukwueze találatával, így már a csoportelsőségét is bebiztosította. A kvartett másik meccsén a Maccabi Tel-Aviv továbbjutása is fix lehetett volna, de hiába szerzett vezetést a Qarabag vendégeként, a házigazda egyenlíteni tudott. A záró körben az izraeli csapat a törököt fogadja, és ha nem kap ki, akkor tavasszal is folytathatja.

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Villarreal 5 4 1 14–5 +9 13
2. Maccabi Tel-Aviv 5 2 2 1 5–7 –2 8
3. Sivasspor 5 2 3 9–10 –1 6
4. Qarabag 5 1 4 4–10 –6 1

J-CSOPORT
LASK (osztrák)–Tottenham (angol) 3–3 (Michorl 42., Eggestein 84., Karamoko 90+2., ill. Bale 45+2. – 11-esből, Szon Hung Min 56., Alli 86. – 11-esből)
Royal Antwerp (belga)–Ludogorec (bolgár) 3–1 (Hongla 20., De Laet 72., Benson 87., ill. Deszpodov 53.)

A Tottenham gólzáporos meccsen biztosította be a továbbjutását az osztrák LASK linzi otthonában, s ebben nagy szerepe volt Joe Hart kapusnak, aki előbb Peter Michorl távoli lövésénél bakizott a 42. percben, majd miután Garth Bale még a szünet előtt egyenlített és Szon Hung Min a második félidő elején fordított, az angol válogatott kapus Johannes Eggestein lövésénél sem állt a helyzet magaslatán a 84. percben. Igaz, a vendégek egy percen belül ismét tizenegyeshez jutottak, amit Dele Alli váltott gólra, ám a 92. percben Mamoudou Karamoko lövésére késve vetődött Hart, így az osztrákok egyenlítettek, ám a döntetlen is a Spurs továbbjutását jelenti.

A csoport másik meccsén a belga Antwerp a Ludogorec 3–1-es legyőzésével erősítette meg a helyét a négyes élén.

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Royal Antwerp 5 4 1 8–3 +5 12
2. Tottenham 5 3 1 1 13–5 +8 10
3. LASK Linz 5 2 1 2 8–11 –3 7
4. Ludogorec 5 5 6–16 –10 0

K-CSOPORT
Feyenoord (holland)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2 (B. Petkovic 45+5. – 11-esből, Majer 53.)
CSZKA Moszkva (orosz)–Wolfsberg (osztrák) 0–1 (Vizinger 22.)

A Dinamo Zagreb 2–0-ra győzött a Feyenoord rotterdami otthonában, így már biztosan továbbjutott, sőt, a csoportját is megnyerte. Némi meglepetésre az osztrák Wolfsberg is nyerni tudott a CSZKA Moszkva vendégeként, ezzel az oroszok kiestek.

Crvena zvezda (szerb)–Hoffenheim (német) 0–0
Gent (belga)–Slovan Liberec (cseh) 1–2 (Jaremcsuk 60., ill. Mara 32., Kacsaraba 55.)

Az L-csoportban aCrvena zvezdahazai pályán gól nélküli döntetlent játszott aHoffenheimmel,így a német csapathoz hasonlóan biztossá tette a továbbjutását az utolsó kör eredményeitől függetlenül. A kvartett másik mérkőzésén aSlovan LiberecBelgiumban győzte le az ötödik vereségét jegyzőGentet.