A Milan vaktölténnyel lőtt, az Arsenal győzött a San Siróban

2018.03.08. 18:55
Az Arsenal tulajdonképpen könnyedén lépett át a Milan képezte akadályon (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének 1. mérkőzésén az Arsenal 2–0-s győzelmet aratott az AC Milan vendégeként a milánói San Siróban. Arsene Wenger csapata az első félidőben eldöntötte a találkozót Henrih Mhitarjan és Aaron Ramsey góljával.

Mesut Özil adott egy szenzációs labdát, aztán a jobb oldalon kilépő Aaron Ramsey egy laza mozdulattal fenékre huppantotta Gianluigi Donnarummát, majd az üres kapuba passzolt. A jelenet Arsene Wenger csúcs-Arsenalját idézte, pedig az utóbbi hetek mély válságban levő csapatot mutattak.

SALZBURGI MEGLEPETÉS
A Red Bull Salzburg óriási meglepetésre győzni tudott Dortmundban, a moszkvai csapatoknak pedig rossz napja volt: a Lokomotiv az Atlético Madridtól, a CSZKA az Olympique Lyontól kapott ki. A többi kora esti mérkőzés összefoglalóját itt olvashatja el!

A Gennaro Gattuso által remekül összekapott Milan ellen azonban megint megvillant az Arsenal szebbik arca, és mivel a milánóiak eléggé elveszetten bolyongtak a pályán, a londoniak egy félidő alatt magabiztos előnyt szereztek.

A lombard együttes jól kezdett, de szögleteknél tovább nem jutott, míg az „ágyúsok” egyre jobban lábra kaptak, a 15. percben pedig Henrih Mhitarjan révén megszerezték a vezetést. Az örmény támadó középpályáshoz a bal oldalon jutott el egy labda, egy visszacsellel elküldte az egész félidőben eső-kelő Davide Calabriát, majd a léc alá lőtt, igaz, kapott egy kis „segítséget”, mert Leonardo Bonuccin megpattant a kísérlete (0–1).

A Milan feltűnően sok labdát szórt el a középpálya közepén, védelmét pedig látványosan könnyedén tudták kijátszani a vendégek – hiába voltak lehetőségeik az olaszoknak, végig az Arsenal támadásai tűntek veszélyesebbnek. Az első félidő vége előtt Donnarumma két nagy védéssel még megakadályozta az Arsenal második gólját, Mhitarjana lécet találta el, majd a ráadás negyedik percében jött Özil és Ramsey már említett nagyjelenete (0–2) – a londoniak teljesen megérdemelt kétgólos vezetéssel vonultak pihenőre.

A folytatás kis híján újabb vendéggóllal kezdődött (Donnarumma tigrisugrással mentett Danny Welbeck elől) és Milan-lehetőségekkel folytatódott, ám Gattuso csapata kifejezetten rosszul célzott, és leginkább csak a „levegőbe pufogtatott”. Aki lövőhelyzetbe került, az vagy eltörte a labdát (Ricardo Rodríguez), vagy elcsúszott egy ígéretes szabadrúgásnál (Giacomo Bonaventura), vagy csak egyszerűen körbelőtte a kaput.

Bár a Milan a második félidőre feljavult, s időnként kapuja elé is tudta nyomni az Arsenalt, nem bírta a mezőnyfölényét ziccerekre váltani – igaz, eközben legalább a londoniakat is megfosztotta a veszélyes kontrák lehetőségétől. Az első félidőben összeszedett hátrányt azonban képtelenek voltak csökkenteni a milánóiak, ezért az Arsenal egyértelmű favoritként várhatja a londoni visszavágót. A sokkal érettebben futballozó angol csapat győzelme egyértelmű és teljesen megérdemelt.

EURÓPA-LIGA

NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
AC MILAN (olasz)–ARSENAL (angol) 0–2 (0–2)

Milánó
, San Siro. V: Turpin (francia).
AC Milan: G. Donnarumma – Calabria (Borini, 79.), Bonucci, Romagnoli, R. Rodríguez – Kessié, Biglia, Bonaventura – Suso, Cutrone (André Silva, 68.), Calhanoglu (Kalinic, 62.). Vezetőedző: Gennaro Gattuso.
Arsenal: Ospina – Chambers (el-Neni, 85.), Mustafi, Koscielny, Kolasinac (Maitland-Niles, 62.) – Ramsey, G. Xhaka, Wilshere – Mhitarjan, Özil (Holding, 80.) – Welbeck. Menedzser: Arsene Wenger.
Gólszerző: Mhitarjan (15.), Ramsey (45+4.)
A TÖBBI PÁLYÁN
Atlético Madrid (spanyol)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 3–0 (Saúl 22., Diego Costa 47., Koke 90.)
CSZKA Moszkva (orosz)–Olympique Lyon (francia) 0–1 (Marcelo 68.)
Borussia Dortmund (német)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–2 (Schürrle 63., ill. Valon Berisha 49., 56. – az elsőt 11-esből)
21.05: Lazio (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán) (Tv: Digi Sport1)
21.05: RB Leipzig (német)–Zenit (orosz) (Tv: Digi Sport2)
21.05: Olympique Marseille (francia)–Athletic Bilbao (spanyol) (Tv: Digi Sport3)
21.05: Sporting CP (portugál)–Viktoria Plzen (cseh)