El: a Szusza-stadionban vált valóra a fiatal szerb álma

2015.07.05. 20:10
A szerb Uros Sztamenics számára örökre emlékezetes marad az MTK–Vojvodina mérkőzés (0–0). Az újvidékiek 18 éves támadójának az álma vált valóra azzal, hogy pályára lépett a Szusza Ferenc Stadionban, a labdarúgó Európa-liga-selejtező első fordulójában.

A Vojvodina labdarúgói szombatra pihenőnapot kaptak, vasárnap azonban már gőzerővel készültek az MTK elleni párharc csütörtöki visszavágójára. Az első mérkőzés parádés játékot és gólt sem hozott, a 64. percben becserélt Uros Sztamenics számára azonban óriási élmény volt.

„Az érzés, amely a pályára lépéskor a hatalmába kerített, leírhatatlan – nyilatkozta a 18 éves Sztamenics a Vojvodina honlapjának. – Amikor elkezdünk futballozni, mindannyian arról álmodunk, hogy egyszer egy nagy csapatban játszhatunk európai kupamérkőzést. Ez Budapesten a Vojvodinával nekem sikerült. Nagyon boldog vagyok, hogy teljesült a gyerekkori álmom, ezen az úton kell tovább haladnom. Az MTK elleni meccsen csak a gól hiányzott ahhoz, hogy feltegyük a koronát a teljesítményünkre, a második félidei játékunkat kell megismételnünk Újvidéken. Ha így lesz, akkor nem okozhat problémát a továbbjutás kiharcolása.”

A Vojvodina–MTK mérkőzés csütörtökön 20.30-kor kezdődik, a Duna World élőben közvetíti.