El: a Liberec meglepte az Udinesét Olaszországban

2013.08.22. 22:43
A cseh Liberec négyszer találta el Ivan Kelava kapuját, ebből három gól lett, így Olaszországban 3–1-re legyőzte az Udinesét az Európa-liga utolsó selejtezőkörének első mérkőzésén.

Az ukrán Szerhij Ribalka már a 16. percben előnyhöz juttatta a vendégeket, de Gabriel Silva még az első félidőben egyenlített, és úgy tűnt, nem lesz meglepetés. Csakhogy a fordulás után a csehek még kétszer betaláltak, és ezzel kétgólos előnyt szereztek a hazai visszavágóra. Az Udinese összesen 26-szor célozta meg a cseh kaput, ami rekord egy meccsen ebben az El-kiírásban, de csak tízszer találta el, és csak egy gólt szerzett.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
RÁJÁTSZÁS, 1. MÉRKŐZÉSEK

Udinese (olasz)–Liberec (cseh) 1–3 (Gabriel Silva 35., ill. Rybalka 16., Delarge 49., Kusnír 83.)
Zulte-Waregem (belga)–APOEL (ciprusi) 1–1
(Malanda 21., ill. Alexandru 88.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Aktobe (kazah)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–3
(Tremoulinas 37. – öngól, Hajrullin 66., ill. Jarmolenko 16., Ideye 52., Belhanda 57.)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Tottenham (angol) 0–5 (Townsend 12., Paulinho 44., Soldado 58., 68., Rose 65.)
Qarabag (azeri)–Eintracht Frankfurt (német) 0–2 (Meier 6., 75.)
Jablonec (cseh)–Real Betis (spanyol) 1–2 (Kopic 43., ill. Molina 21., Cedric 86.)
Kubany Krasznodar (orosz)–Feyenoord (holland) 1–0 (Baldé 60.)
Atromitosz (görög)–AZ (holland) 1–3 (Papadopulosz 76. – 11-esből, ill. Gudmundsson 51., 94., Jóhansson 74.)
FK Minszk (fehérorosz)–Standard Liege (belga) 0–2 (Batshuayi 57., Bulot 83.)
Maccabi Haifa (izraeli)–Astra Giurgiu (román) 2–0 (Rayo 30., Turgeman 61.)
Esbjerg (dán)–Saint-Étienne (francia) 4–3 (P. Ankersen 26., Van Buren 64, Andreasen 75., J. Ankersen 80., ill. Tabanou 22., Hamouma 42., 70.)
Molde (norvég)–Rubin Kazany (orosz) 0–2 (Rondón 21., 90.)
Nomme Kalju (észt)–Dnipro (ukrán) 1–3
(Toomet 54., ill. Szeleznjov 23. – 11-es, Giuliano 36., Zozulja 53.)
Salzburg (osztrák)–Zalgiris Vilnius (litván) 5–0 (Soriano 29., 37., 63., Mané 40., Hinteregger 68.)
St. Gallen (svájci)–Szpartak Moszkva (orosz) 1–1 (Mathys 47., ill. Movsziszjan 37.)
Kukësi (albán)–Trabzonspor (török) 0–2 (Mierzejewski 31. – 11-esből, Paulo Henrique 68.)
Apollon Limassol (ciprusi)–Nice (francia) 2–0 (Sangoy 54., 63.)
Elfsborg (svéd)–Nordsjaelland (dán) 1–1 (J. Larsson 74., ill. Nordstrand 34.)
Hafnarfjördur (izlandi)–Genk (belga) 0–2 (Vossen 44., De Ceulaer 79.)
Pandurii (román)–Braga (portugál) 0–1 (Yazalde 51.)
Tromsö (norvég)–Besiktas (török) 2–1 (Bendiksen 49. – 11-esből, Pritchard 68., ill. Hugo Almeida 9.)
Swansea (angol)–Petrolul (román) 5–1 (Routledge 14., 25., Michu 22., Bony 56., Pozuelo 70., ill. Grozav 87.)
Csornomorec (ukrán)–Skënderbeu (albán) 1–0 (Gaj 75.)
Partizan (szerb)–Thun (svájci) 1–0 (Jojics 70.)
Rijeka (horvát)–Stuttgart (német) 2–1 (Benko 74., Kvrzic 87., ill. Ibisevic 89.)
Vojvodina (szerb)–Sheriff (moldovai) 1–1 (Szkuletics 54., ill. Isa 36.)

KÉSŐBB
Grasshoppers (svájci)–Fiorentina (olasz) 21.00
Rapid Wien (osztrák)–Dila Gori (grúz) 21.05
Estoril (portugál)–Pasching (osztrák) 21.30
Sevilla (spanyol)–Slask (lengyel) 21.30

A visszavágókat augusztus 29-én rendezik.
A Maccabi Tel-Aviv meccs nélkül főtáblás, miután selejtezős ellenfelét, a PAOK-ot a BL-selejtezőbe „emelték" a Metaliszt Harkiv kizárása miatt.