El: a Celtic és a Galatasaray is bejutott a playoffba

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.08.12. 20:33
A Celtic magabiztos sikerrel jutott tovább (Fotó: AFP)
Az örmény Alaskert, a skót Celtic, a török Galatasaray, a finn Helsinki JK, a szlovén Mura és az osztrák Rapid Wien egyaránt bejutott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének 4. fordulójába, azaz a playoffba.

A kazah Kajrat Almati az első mérkőzésen hazai pályán 0–0-s döntetlen ért el, így a playoffba jutáshoz győznie kellett a csütörtöki visszavágón azAlaskertotthonában. Az első félidő 1–1-es döntetlennel zárult, majd a második játékrészben, a 62. percben – 2–2-es állásnál – Gyenyisz Poljakov (Kajrat) piros lapot kapott. A csapatok ettől függetlenül eljutottak a hosszabbításig, ám annak a második percében a Kajrat újabb játékosát, Ajbol Abikent is kiállították. A kettős emberelőnyt már kihasználta az Alaskert, amely 3–2-es sikert ért el. A folytatásban a skót Rangersszel kell megküzdenie.

A HJK 2–2-es döntetlent játszott a Neftci otthonában, majd hazai pályán 3–0-s diadalt aratott. A playoffban a Fenerbahce lesz a vetélytárs.

Hiába vágott vissza 2–1-gyel a ciprusi Anorthoszisz a Rapid Wiennek az idegenben elszenvedett 3–0-s vereségért, ez kevés volt a továbbjutáshoz. Az osztrák együttesnek az ukrán Zorja Luhanszkkal kell szembenéznie a 4. körben.

A szlovén Mura a litván Zalgiris Vilnius otthonában 1–0-s sikert ért el, és így továbbjutott, mivel az „odavágó” 0–0 lett.

A Galatasaray hatgólos meccsen győzte le 4–2-re a skót St. Johnstone-t, így 5–3-as összesített eredménnyel kvalifikálta magát a következő körbe.

Tulajdonképpen a Celtic is simán, 3–0-ra nyert hazai pályán a cseh Jabloneccel szemben, ezzel biztosította helyét a folytatásban.

EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓ
BAJNOKI ÁG
Alaskert (örmény)
–Kajrat Almati (kazah) 3–2
Összesített eredmény: 3–2-vel az Alaskert jutott tovább.

HJK (finn)–Neftci (azeri) 3–0
Összesített eredmény: 5–2-vel a HJK jutott tovább.

Zalgiris Vilnius (litván)–Mura (szlovén) 0–1
Összesített eredmény: 1–0-val a Mura jutott tovább.

FŐÁG
Anorthoszisz (ciprusi)–Rapid Wien (osztrák) 2–1
Összesített eredmény: 4–2-vel a Rapid Wien jutott tovább.

St. Johnstone (skót)–Galatasaray (török) 2–4
Összesített eredmény: 5–3-mal a Galatasaray jutott tovább.

Celtic (skót)–Jablonec (cseh) 3–0
Összesített eredmény: 7–2-vel a Celtic jutott tovább.

Rapid Wien (osztrák)–Anorthoszisz (ciprusi) 3–0 1–2 4–2
Az első mérkőzéseket augusztus 3-án és 5-én, a visszavágókat 10-én és 12-én játszották le.