Ekl-selejtező: a Spurs kikapott; Mourinho győzelemmel nyitott

V. Á., CS. B.V. Á., CS. B.
2021.08.19. 22:30
Az izraeli Maccabi Tel-Aviv győzelmével indult a labdarúgó Európa-konferencialiga 4. fordulója. José Mourinho győzelemmel kezdett a Roma kispadján, az Újpestet kiejtő Basel a svéd Hammarby ellen diadalmaskodott, a Tottenham pedig kikapott Portugáliában.

A Tottenham 1–0-s vereséget szenvedett Portugáliában (Fotó: Tottenham Twitter)

A Maccabi Tel-Aviv a 73. percben hátrányba került a kazah Sahtyor Karagandi vendégeként, de négy perc múlva egyenlített, még kettővel később pedig már a vezetést is átvette. Az izraeli ezüstérmes 2–1-es sikerével nagy lépést tett az Ekl-csoportkör felé.

A német élvonalbeli Union Berlin – amely legutóbb 2001-ben szerepelt nemzetközi kupasorozatban – már az első félidőben 3–0-ra vezetett a finn Kuopio PS ellen, a nigériai Taiwo Awoniyi két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét ebből. A második játékrészben is a német klub akarata érvényesült, a 93. percben Andreas Voglsammer még eredményes volt, így fölényes, 4–0-s siker lett a vége.

A lengyel Raków Czestochowa – némi meglepetésre – 1–0-ra legyőzte a belga Gentet, miután a 64. percben Andrzej Niewulis szögletből fejelt gólt.

Az előző fordulóban az NK Osijeket búcsúztató CSZKA Szófia 2–0-s vereséget szenvedett a Viktoria Plzen otthonában, míg a Zalgiris – amelyet a Ferencváros összesítésben 5–1-gyel ejtett ki a Bajnokok Ligája selejtezőjéből – hazai pályán a 92. percben mentett 2–2-re a norvég Bodö/Glimt ellen.

Mourinho megnyerte első tétmérkőzését a Romával (Fotó: AFP)

José Mourinho 2–1-re megnyerte első tétmérkőzését a Romával a Trabzonspor vendégeként – Lorenzo Pellegrini góljára még válaszolni tudott Andreas Cornelius, ám a nyáron 17.5 millió euróért szerződtetett Eldor Shomurodov flipperes találatára már senki sem. A rómaiak szupertehetségének, Nicolo Zaniolónak, aki 378 nap után tért vissza a pályára, miután tavaly szeptemberben másodszor is keresztszalag-szakadást szenvedett, fontos szerepe volt a győzelemben, az ő szöglete előzte meg ugyanis az üzbég csapattársa gólját.

Vágner Love legszebb éveit a CSZKA Moszkvában töltötte, amellyel hét év alatt 14 trófeát nyert. A 37 éves csatár csütörtökön két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Kajrat Almati 4–1-es győzelméhez a luxemburgi Fola otthonában.

A Feyenord–Elfsborg mérkőzésen itt is, ott is kiállítottak egy játékost, ám ez nem befolyásolta a meccs képét. A holland csapat lehengerelte a svédeket, ehhez kellett a kolumbiai Luis Fernando Sinisterra mesterhármasa is – a végeredmény 5–0 lett.

Négy nappal ezelőtt a Manchester Cityt 1–0-ra legyőzte a Tottenham a Premier Leauge nyitányán, az Ekl-ben azonban kikapott a portugál Pacos Ferreira otthonában. A Spurs vezetőedzője, Nuno Espírito Santo tartalékos összeállításban küldte ki csapatát, amely kaput eltaláló lövés nélkül fejezte be a 1–0-s vereséggel végződő meccset.

Holender Filip ismételten kezdőként lépett pályára a Partizan Beograd színeiben, ám az 54. percben lecserélte Alekszandar Sztanojevics vezetőedző – a magyar légiós csapata 2–1-es vereséget szenvedett a Santa Clara otthonában.