Ekl: Nikolicsék továbbmentek; a Lazio kolozsvári iksszel nyolcaddöntős

2023.02.23. 20:56
A CFR hazai pályán ikszelt a Lazióval, ezzel búcsúzott az Ekl-től (Fotó: Riti József Attila)
A ciprusi bajnokságot vezető, Gyurcsó Ádámot és Nikolics Nemanját is foglalkoztató AEK Larnaca az első meccsen összehozott egygólos előnyét a kassai visszavágón is megtartotta az ukrán Dnipro ellen az Európa-konferencialigában, így bejutott a nyolcaddöntőbe. Az olasz Lazio kolozsvári gól nélküli döntetlennel ment tovább, míg a szerb Partizan Beograd a párharcot tekintve kétgólos előnyről búcsúzott a moldovai Sheriff Tiraspol ellen. A belga Anderlecht 11-esekkel nyert a bolgár Ludogorec ellen.

A játéknap négy korai mérkőzésén három házigazda egygólos hátrányból, egy pedig egygólos előnyből várta a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett visszavágót.

A Moldovában nyerő szerb Partizan Beograd hazai pályán a holland Queensy Menig 14. percben szerzett találatával növelte összesített előnyét, de ez nem tartott sokáig, mert a Sheriff Tiraspol a Burkina Fasó-i Cedric Badolo büntetőjével egyenlített a 21. percben, majd a játékrész hosszabbításában a szenegáli Mouhamed Diop találatával már a párharc állásában is egalizált. Sőt, alig egy játékperccel később (a szünet után) Diop második góljával már a moldovaiak álltak továbbjutásra (1–3), a belgrádiak pedig nem tudtak közelebb kerülni, s a párharcot tekintve kétgólos előnyről estek ki.

Egy olasz kapus bravúrjai az utolsó percig életben tartották a CFR továbbjutási reményeit a Lazio ellen, ám a kolozsvári gól nélküli döntetlen az első mérkőzést 1–0-ra megnyerő rómaiak továbbjutását jelentette. A román bajnok egy órán át egyenrangú ellenfele volt az olaszoknak, Ermal Krasniqi kétszer is csak a kapussal állt szemben, de egyszer sem találta el a kaput. A hajrá viszont a jobb erőnlétű vendégeké volt, akik csak Simone Scuffet bravúrjai miatt nem nyerték meg a visszavágót is: a hazai kapus a földön fekve is védeni tudta Matias Vecino és Ciro Immobile közeli lövéseit. Amikor pedig Karlo Muhar második sárga lapja után emberelőnybe is került a Lazio, már csak az idővel játszott – amire szinte ráfizetett amikor Emanuel Yeboah öt méterről lőtt mellé.

Az AEK Larnaca a hazai pályán elért 1–0-s sikere után semleges helyszínen, Kassán játszott gól nélküli döntetlent az ukrán Dnipróval, ezzel szintén továbbjutott. A ciprusiakhoz télen szerződő Nikolics Nemanja a 84. percben csereként lépett pályára, Gyurcsó Ádám nem volt a keretben.

Az Anderlecht hazai pályán hamar ledolgozta hátrányát a bolgár Ludogorec ellen Franco Russo 13. percben szerzett öngóljával, a második félidőben pedig Yari Verschaeren góljával már továbbjutásra is állt, ám Igor Thiago szépítése (2–1), azt jelentette, hogy kétszer 15 perces hosszabbítás következik. Ebben Jakub Piotrowki 97. percben kapott második sárga lapja miatt emberhátrányba kerültek a bolgárok, akik hősiesen őrizték az eredményt. A tizenegyespárbajban aztán a vendégek háromszor is hibáztak, míg a hazaiak nem rontottak, így az Anderlecht jutott tovább.

Továbbjutott: az AEK Larnaca, 1–0-val
Partizan Beograd (szerb)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–3 (Menig 13., ill. Badolo 22. – 11-esből, M. Diop 45+1., 47.)

Az első mérkőzésen: 0–1
21.00: Basel (svájci)–Trabzonspor (török)
21.00: Lech Poznan (lengyel)–Bodö/Glimt (norvég)
Az első mérkőzésen: 0–0
21.00: Fiorentina (olasz)–Braga (portugál)

West Ham United (angol)

Ezek a csapatok a február 24-i sorsoláson tudják meg, ki lesz a következő ellenfelük. A csoportelsők kiemeltek lesznek, egymással nem játszhatnak – vagyis a playoffból érkezők közül kapnak ellenfelet –, és a nyolcaddöntő visszavágóját játsszák majd hazai pályán.