Ekl: megvan az új évad első, csoportkörbe jutott együttese

K. B.K. B.
2022.08.23. 20:06
A Djurgarden 5–3-as összesítéssel felülmúlta az APOEL-t (Fotó: AFP)
Közel állt a ciprusi APOEL, hogy az Európa-konferencialiga rájátszásának visszavágóján felálljon az „odavágón” elszenvedett háromgólos vereségből. Ez azonban nem sikerült, hiába nyert hazai pályán 3–2-re, a 2022–2023-as idényben a svéd Djurgarden jutott be elsőként a csoportkörbe.

Az előző fordulóban a Sepsi OSK-t búcsúztató Djurgarden ellen az APOELkorán, már a 23. percben kétgólos előnybe került, mivel Anton Maglica és Danny Blum is betalált. Habár a folytatásban is a ciprusiak irányítottak, a harmadik gól nem akart összejönni nekik. Az ellenfélnek viszont összejött a szépítés, a 69. percben Elias Andersson szerzett gólt (2–1).

Az APOELnem adta fel, Marquinhos hamarosan gólt szerzett (3–1). Joel Asoro viszont mindent eldöntött, a 91. percben beállította a 3–2-es végeredményt, s ezzel az is kiderült, hogy a Djurgarden az Európa-konferencialiga 2022–2023-as idényében az első csapat, amely bejutott a csoportkörbe.