Triatlon-vk: Faldum Gábor második lett Tongjongban

2022.10.15. 09:22
Bragmayer Zsanett 14., Faldum Gábor második lett a Tongjongban rendezett világkupán (Fotó: Dömötör Csaba)
Faldum Gábor második helyen végzett a triatlonosok világkupa-sorozatának szombati állomásán a dél-koreai Tongjongban – írja az MTI.

A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Faldum 1:45:09 óra alatt teljesítette az olimpiai programban szereplő, 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból álló rövid távot. A bajaiak triatlonosa húsz másodperccel érkezett célba a győztes amerikai Matthew McElroy (1:44:49) mögött, és hét másodperccel a harmadik brit Samuel Dickinson (1:45:16) előtt. A férfiaknál 65 versenyző indult, 52 fejezte be a viadalt.

A 49 tagú női mezőnyben 41 triatlonos ért célba, az egyetlen magyar induló, Bragmayer Zsanett 1:59:50 órás eredménnyel a 14. helyen zárt. A nőknél Audrey Merle (1:57:08) révén francia győzelem született, második a német Annika Koch (1:57:31 ó), harmadik a francia Mathilde Gautier (1:57:38) lett.