Triatlon: Dévay Márk lett a legjobb magyar a bergeni vk-n

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.08.28. 20:23
Dévay Márk (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország, archív)
Legjobb magyarként Dévay Márk a 10. helyen végzett a triatlonosok vasárnapi világkupaversenyén a norvégiai Bergenben.

A viadal eredményközlője alapján a Dévay Márk 56:33 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és öt kilométer futásból álló sprint távot. A férfiaknál elsőként a francia Dorian Coninx (55:37 perc) ért célba, egy másodperccel a tokiói olimpián aranyérmes, valamint tavaly világbajnok norvég Kristian Blummenfelt (55:38) előtt. A hazai szurkolók legnagyobb örömére még egy honfitárs végzett dobogón, miután Vetle Bergsvik Thorn (55:42) harmadikként zárt a 65 fős mezőnyben.

A nőknél két magyar triatlonos volt a szintén 65 induló között, a tokiói olimpián 12. helyezett Bragmayer Zsanett és a háromszoros olimpikon Kovács Zsófia egyaránt a mezőny második felében végzett. Bragmayer (1:05.34 óra) a 36., míg Kovács (1:08.55) az 52. lett az 57 célba érkező között. A győztes ugyancsak szoros befutóban a svéd Tilda Mansson (1:02:48) lett, akit a belga Jolien Vermeylen (1:02:49) és a brit Kate Waugh (1:02:54) követett.