Sportlövő Eb: két újabb érmet szereztek a juniorok

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2021.05.28. 19:22
A magyar juniorok folytatták remeklésüket az Eszéken zajló sportlövő Európa-bajnokságon, melynek pénteki versenynapján a férfi puskás csapat összetettben ezüst-, míg a női sportpisztolyos csapat bronzérmet nyert.
A kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses számában korábban egyéniben és vegyes csapatban is remekeltek a magyar fiatalok, Hammerl Soma a férfiaknál, Mészáros Eszter pedig a nőknél diadalmaskodott, míg vegyesben egy-egy ezüst- és bronzérem volt a termés.A pénteki csapatversenyekben a férfiak voltak ezúttal jobbak, Hammerl, Kiss Viktor, Török Ferenc összeállításban az aranycsatába jutottak, melyben 50–22-re kikaptak az orosz triótól és a második helyen végeztek. A Mészáros, Dénes Eszter, Bajos Gitta összetételű női egység az ötödik helyen végzett.A junior női sportpisztolyosok között az egyéniben bronzérmes Jákó Miriam, illetve Fábián Sára és Szakács Tünde az első két kör után a harmadik helyért küzdhetett meg a horvát csapattal, melyet nagyszerű teljesítménnyel 16–0-ra győzött le.A felnőtteknél a skeetesek vegyes csapat küzdelmeit rendezték pénteken. A versenyben a Somogyi Árpád, Pongrátz Bianka kettős 137 koronggal a 19., a Domokos Gábor, Molnár Diána duó 120 koronggal a 26. lett.