Sportlövészet: Rescsik Csaba bronzérmes a parasportlövő Eb-n

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2022.03.16. 10:57
Rescsik Csaba bronzérmet nyert a norvégiai Hamarban rendezett parasportlövő Európa-bajnokságon – írja az MTI.

A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint a mindössze 17 éves versenyző az R1 10 méter, férfi légpuska álló SH1 versenyszám alapversenyében 616.5 körrel, egyéni csúccsal a negyedik helyen zárt. A fináléban aztán a Cél-Tudat SE sportolója 223 körös junior-világrekorddal harmadik lett. A győzelmet a szerb színekben versenyző Laslo Suranji szerezte meg 246.2 körrel.

A 1994-es téli olimpia gyorskorcsolyázó versenyhelyszínén rendezett Eb-n 23 ország 101 sportlövője vett részt.