Sakkolimpia: kiütéses magyar siker, tovább menetelnek a nők

2014.08.05. 19:38
Mindkét magyar válogatott győzelemmel folytatta szereplését a tromsői sakkolimpián. A nyílt versenyben kiütéses győzelmet arattak Polgár Juditék Portugália ellen, és a nők is remekeltek, a negyedik győzelmüket szerezték meg.

Hétfőn a magyar válogatott drámai és fájó vereséget szenvedett, Horváth Tamás csapatának Portugália ellen kellett javítani. A portugálok nem is okoztak különösebb gondot: Előbb Polgár Judit nyert, majd Lékó Péter döntetlenje után Balogh Csaba is győzött, így biztossá vált a két csapatpont. Almási Zoltán az előző fordulóban elszenvedett vereség után most nem hibázott, így a csapat mindössze fél pontot veszítve nyert.

A Hazai László vezette nők ismét remekeltek. Az első három forduló után a negyedik körben az eddigi legkeményebb feladat elé nézett a csapat, de a lendület Kuba ellen is kitartott. A 3:1-es győzelem önmagáért beszél, a magyar válogatott eddig négyből négyszer nyert!

A 11 fordulós olimpia ötödik körére szerdán kerül sor a nyílt versenyben Spanyolország, a nőknél Irán lesz az ellenfél.

Polgár Judit (2676)–Santos (2266) 1:0
Érdekesebb eredmények: Oroszország–Kína 2:2, Azerbajdzsán–Franciaország 2.5:1.5, Ukrajna–Banglades 3:1, Norvégia 1–Lengyelország 2.5:1.5, Hollandia–Izrael 2:2
Az állás:1. Azerbajdzsán 8 csapatpont (51 Berger-Sonneborn-pont), 2. Bulgária 8 (47.5), 3. Szerbia 8 (47), ...31. Magyarország 6 (36.5)
Nők. 4. forduló
Magyarország–Kuba 3:1
Hoang Thanh Trang (2485)–Ordaz Valdés (2345) döntetlen
Marrero-López (2324)–Mádl Ildikó (2347) döntetlen
Gara Anita (2327)–Vigoa Apecheche (2317) 1:0
Arribas Robaina (2291)–Gara Tícia (2321) 0:1
Érdekesebb eredmények: Irán–Szlovákia 3.5:0.5, Kína–Azerbajdzsán 3.5:0.5, Indonézia–Örményország 3.5:0.5, Oroszország–Németország 2.5:1.5, Hollandia–Grúzia 2:2
Az állás:1. Kína 8 (63), 2. Indonézia 8 (52), 3. Magyarország 8 (46)