Rg: Vass Dóra buzogánnyal bronzot szerzett, összetettben 4. Rigában

M. G.M. G.
2016.03.13. 19:10
Vass Dóra összetett 4. helynek, négy finálénak és egy bronzéremnek örülhetett (Fotó: https://www.facebook.com/DoraVassOF)
Vass Dóra egy bronzérmet, két negyedik, egy ötödik és egy hatodik helyet szerzett a lettországi Baltic Hoop nemzetközi ritmikusgimnasztika-versenyen.

A magyar bajnoknő szezonbeli legjobb összetett pontszámát – 68.900 – kapta meg, az idényben először értékelték minden gyakorlatát 17 pont fölé, ez pedig a negyedik helyre rangsorolta a huszonnyolcas mezőnyben. A ráadás vasárnap jött: Vass Dóra a buzogány szerenkénti fináléban a dobogóra is felállhatott az összetett versenyt megnyerő orosz Karina Kuznyecova és a nemzetközi elitbe tartozó izraeli Viktoria Veinberg Filanovszki mellé.

Ez már sorozatban a második kifejezetten jól sikerült nemzetközi versenye a harmincnyolcszoros magyar bajnoknak – február végén a moszkvai GP igen erős mezőnyében a 18. helyen végzett, 67.199 ponttal.

Az előolimpiai tesztversenyt – mely az utolsó alkalom lesz az ötkarikás kvóta megszerzésére – megcélzó magyar élversenyző most a hazai szövetség döntésére várhat, hiszen az MRGSZ technikai bizottságának tagjai március 15-ig tesznek javaslatot a tesztversenyre utazó tornász személyére.

A stuttgarti olimpiai kvalifikációs világbajnokságon Vass Dóra szerzett kvótát Magyarországnak az előolimpiára, ám ez nem névre, hanem nemzetre szól, így a szövetség kerül döntési helyzetbe. A várható kérdés: Vass Dóra, avagy a tavaly még junior, a 2016-os hazai felmérő versenyeket a legmagasabb pontszámmal záró, a schmideni nemzetközi viadalon a tízes mezőnyben összetett 3. helyet szerző Kis Alexandra kapja meg az indulási jogot? Döntés hamarosan – a 2007 óta gyűjtött nemzetközi rutin, a sportdiplomáciai realitás és a nemzetközi versenyek eredményei mindenesetre Vass Dóra indulását vetítik előre.

A Baltic Hoop legnagyobb sztárja egy olyan tornász volt, akinek egy gyakorlatát sem pontozták: a 2015-ös világbajnoki összetett versenyt törött bokával megnyerő, műtétje és rehabilitációja után most visszatérő Jana Kudrjavcevának tapsolhatott a közönség. A tizenháromszoros világbajnok, nyolcszoros Európa-bajnok orosz tornásznő egyelőre leépített gyakorlatokat mutatott be, ugrások nélkül, mivel nem akarja túlterhelni sérülését követően a bokáját.

A ljubjanai nemzetközi versenyen az orosz Margarita Mamun egy szer híján tarolt, a hétszeres világbajnok szalaggal talán az egész szezon eddigi legjobb gyakorlatát mutatta be. A fehérorosz Melityina Sztanjuta és az izraeli Linoj Asram szorgalmasan gyűjtötte az érmeket, és igen figyelemre méltó az előolimpia előtt, hogy az osztrák Nicol Ruprecht kétszer is dobogóra állhatott.

BALTIC HOOP NEMZETKÖZI VERSENY, LETTORSZÁG
Egyéni összetett. 1. Karina Kuznyecova (Oroszország)
71.250, 2. Viktoria Veinberg Filanovszki (Izrael) 70.900, 3. Jelena Bolotyina (Fehéroroszország) 70.250, 4. Vass Dóra (Magyarország) 68.900
Szerenkénti döntő. Karika. 1. Bolotyina 17.950, 2. Veinberg Filanovszki 17.900, 3. Hanna Bazsko (Fehéroroszország) 17.350, 4. Vass Dóra 17.300. Labda. 1. Jekatyerina Szeleznjeva (Oroszország), 2. Jelizaveta Gamalajeva (Lettország) 17.250, 3. Borjana Kalejn (Bulgária) 17.150, ...6. Vass Dóra 15.950. Buzogány. 1. Kuznyecova 18.250, 2. Veinberg Filanovszki 18.000, 3. Vass Dóra 17.450. Szalag. 1. Szeleznjeva (Oroszország) 18.250, 2. Veinberg Filanovszki 17.800, 3. Gamalajeva (Lettország) 17.250, ...5. Vass Dóra 16.850.