Öttusa vk: tizenhatodik lett Alekszejev Tamara Rómában

2016.04.01. 19:50
Alekszejev Tamara a 16. helyen végzett az öttusázók idei harmadik világkupaversenyén, Rómában.

A pénteki női döntő egyetlen magyar résztvevője a 200 méteres úszásban 2:25.12 perccel csapott a célba, ezzel 30. volt, de mivel vívásban 22 győzelmet aratva az ötödik legjobb teljesítményt nyújtotta, két szám után a tizedik helyen állt.

Lovaglásban tovább javított helyzetén, egy akadályveréssel ment végig a pályán, 293 pontjával kilencedikként zárta ezt a számot, a lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futásnak pedig már nyolcadikként vághatott neki. A kombinált versenyben aztán visszacsúszott, 13.01 perc alatt, a 23. idővel teljesítette a távot.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapjáról)
Női döntő

1. Laura Asadauskaite (litván) 1417 pont
2. Lena Schöneborn (német) 1383
3. Anasztaszija Prokopenko (fehérorosz) 1369
…16. Alekszejev Tamara 1309

Szombaton a férfiak döntőjét rendezik az olasz fővárosban, a 36-os fináléba magyar részről Demeter Bence és Málits István jutott be.

A már olimpiai kvótás Kasza Róbert és Kovács Sarolta, valamint a vk-sorozat első két versenyén, Kairóban és Rio de Janeiróban nagyon jól szereplő Marosi Ádám és Földházi Zsófia nem utazott el a római versenyre.