Öttusa-vb: három magyar jutott döntőbe a nőknél

MTI MTIMTI MTI
2018.09.10. 23:59
A négy magyar induló közül három – Kovács Sarolta, Földházi Zsófia és Alekszejev Tamara – jutott a nők hagyományos versenyének szerdai döntőjébe a mexikóvárosi öttusa-világbajnokságon.

A váltókat követően a vb a női selejtezővel folytatódott, melyben két csoportban 67-en küzdöttek a 36 fős fináléért. Az első 15-15 hely ért automatikusan döntőt, további hat versenyző pontszáma alapján lépett tovább.

Az A-csoportban Kovács, a 2016-os év egyéni világbajnoka vívásban 19 győzelmet aratott és 14 ellenfelétől kapott ki, ezzel kilencedik volt, majd 2:11.35 perccel megnyerte a 200 méteres úszást. A lövészetekkel megszakított futásnak hetedikként vágott neki és a 3200 méteres táv végén az összetömörülő élmezőnyben a 12. helyen ért célba a nemzetközi szövetség honlapja szerint. Ugyanitt a negyedik magyar induló, Réti Kamilla 26. lett úgy, hogy 13/20-as vívóeredménnyel, valamint 2:33.33 perces úszással 30. volt a kombinált szám előtt.

A B-csoportban a tavaly ezüstérmes Földházi Zsófia 2:13.23-mal ötödik volt úszásban és ötödikként fejezte be a vívást is 19 győzelemmel és 12 vereséggel. Két szám után az élen állt, és azután negyedikként futott a célba. A világbajnoki címvédő magyar csapat harmadik tagja, Alekszejev Tamara 2:21.07-tel 14. volt úszásban, míg a páston 20/11-gyel a harmadik legjobb eredményt érte el, így ötödikként kezdte a lövészetes futást, végül kilencedik lett.

Kedden a férfiak selejtezőjére kerül sor.