Öttusa Eb: Alekszejev 7., Boros 28., a női csapat 6. lett

MTI MTIMTI MTI
2016.07.09. 21:31
Alekszejev Tamara 7., míg Boros Alexandra 28. lett a szófiai öttusa Európa-bajnokság női versenyében, míg a magyar csapat – Kovács Sarolta visszalépése miatt – hatodikként zárt szombaton.

Alekszejev jól kezdett vívásban, 22 győzelmével hatodikként várta az úszást, amelyben viszont csak a 16. legjobb időt érte el a 36 fős mezőnyben. A lovaglás még gyengébben sikerült, 23. lett ebben a számban, de a lövészettel kombinált futásban a kilencedik időt teljesítette, így összességében hetedikként ért célba.

Borosnak már a kezdés sem alakult jól, 17 asszót nyert, így a középmezőnyben foglalt helyet, amelyen valamelyest javított 12. legjobb úszó idejével. A lovaglás viszont rosszul alakult, mindössze 30. lett, így jelentősen visszacsúszott. A kombinált számban pedig mindössze ketten értek el nála rosszabb időt, így 28. helyen zárt.

Egyéniben a litván Laura Aszadauszkaite nyert, csapatban pedig két honfitársával együtt diadalmaskodott.

A női selejtezőt sikerrel vette a világbajnok Kovács Sarolta is, ám hátfájdalmakra panaszkodott, ezért visszalépett a finálétól, melynek következtében a csapatnak esélye sem volt a dobogós helyek elérésére.